LGBTQ Bayrağını Yakan Kişiye 15 Yıl Hapis

ABD’de bir kilisede asılı duran LGBTQ bayrağını yakan kişiye nefret ve kundakçılık suçunda 15 yıl hapis cezası verildi. Kundakçı, “Benim için bir onur, Tanrı benim yanımda!” demişti.

ABD’nin Lowa eyaletinde Ames Birleşik İsa Kilisesi’nin önünde duran LGBTQ bayrağını çalan 30 yaşındaki Adolfo Martinez isimli şahıs, bayrağı ateşe verdi.

HOMOFOBİYE 15 YIL

Haziran ayında yaşanan olayın ardından gözaltına alınan Martinez hakkında, bayrağı yaktığı için nefret suçu işlediği gerekçesiyle dava açıldı. Bir kulübün önünde yanar halde bulunan bayrağın delil olarak kullanıldığı davada, Martinez’e nefret suçundan 15 yıl, patlayıcı ve yanıcı maddeleri ihtiyatsızca kullanmak suçundan 1 yıl, taciz suçundan ise 30 günlük hapis cezası verildi. Polise verdiği ifadede homoseksüelliğe karşı olduğunu söyleyen şahıs, bu nedenle bayrağı çalarak yaktığını itiraf etti.

TANRI BENİM TARAFIMDA!

Yerel bir televizyon kanalına verdiği röportajda pişman olmadığını belirten Martinez, “Bu benim için bir onurdur. Bu yazılıdır, bir yargıdır ve dinsizler üzerinde intikam ve halk üzerinde cezalar yürütmek için yazılmıştır. Bunu yapmak benim için bir onur ve bunu yapmanın kendisi bir onurdur. Bu Rab’bin bir lütfu, bu kadar basit. Kimseye bir zarar vermek istemem ancak siz getirip onu bu şekilde ortaya koyarsanız.. Tanrı benim tarafımda!” ifadelerine yer verdi. Suçlamalara karşı çıkıp çıkmayacağı sorulduğunda ise suçunu itiraf eden şahıs, “Hayır, ben suçluyum, söylendiği şekilde suçluyum. Bunu canlı yayında söylüyorum. Bilerek, isteyerek, kasten bunu yaptım. Onların onurunu yaktım, bu kadar basit inançlı olmayanların bile bana hak veriyor. Silahlara ihtiyacım yok, Tanrının ruhu benim tarafımda.” dedi.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı