adplus-dvertising

Leyla ile Mecnun dizisinden Arapça tabela

Başrollerini Ali Atay, Cengiz Bozkurt ve Serkan Keskin gibi isimlerin paylaştığı Leyla ile Mecnun dizisinden göçmen sorununa gönderme geldi. Son dönemde bazı mahallelerde iş yerlerinde Arapça tabelaların olması tartışma konusu olmuştu. Erdal Bakkal’ın üstünde de Arapça yazıya yer verildi. Mecnun’un sık sık Almanya’ya alışverişe gittiği ifade edildi.
Takip et
Leyla ile Mecnun dizisinden Arapça tabela
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce; Leyla ile Mecnun ekibini tebrik ederek ‘Maalesef izahı olmayan durumların mizahı oluyor’ notunu düştü. Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ da aynı şekilde Leyla ile Mecnun dizisinde geçen bu sahneyi takdir etti.

Leyla ile Mecnun dizisinden Arapça tabela

Son dönemde İstanbul’un Esenyurt, Başakşehir, Beylikdüzü, Esenler, Bağcılar gibi ilçelerinde mülteci mahallerinin oluştuğu bu mahallelerde Türkçe tabelalar yerine Arapça tabelaların olduğu biliniyordu. Exxen’de yayınlanan Leyla ile Mecnun dizisinden de Arapça göndermesi geldi.

Leyla ile Mecnun dizisinden Arapça tabela

“SOYUP SOĞANA ÇEVİRDİNİZ ALMANYA’YI”

Diğer bir sahnede ise Mecnun’a babası İskender, oğluna Almanya’ya alışverişe gittiği için oğluna kızdı.

Leyla ile Mecnun dizisinden Arapça tabela

İskender’in “Siz niye doluşup doluşup Almanya’ya gidiyorsunuz?” sözlerine ise Mecnun, “Ne olacak baba, şurası zaten hemen atlayıp gidiyoruz toplayıp bütün çarşıyı alıp geliyoruz. Bir TL olmuş 15 Euro ne yapalım gitmeyelim mi?” diyerek yanıt veriyor. İskender ise “Soydunuz soğana çevirdiniz Almanya’yı ayıptır günahtır” ifadelerini kullanıyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.