Leyla ile Mecnun dizisi ne zaman başlıyor belli oldu!

2011-2013 seneleri arasına damga vuran Leyla ile Mecnun dizisi seyirciyle buluşmaya hazırlanıyor. Acun Ilıcalı’nın sahibi olduğu dijital yayın platformu Exxen’de yeni bölümleri ile ekranlara gelecek olan dizinin yayın tarihi belli oldu.
Takip et
Leyla ile Mecnun dizisi ne zaman başlıyor belli oldu!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Exxen için yeni bölümleri çekilen Leyla ile Mecnun dizisi seyirciyle buluşmak için gün sayıyor.

Sevilen dizi yeni sezonuyla 3 Eylül’de ekranlarda olacak.

Dizinin Twitter hesabından yapılan paylaşımda, “Efsane dizi Leyla ile Mecnun, tam kadro ve yepyeni bölümleriyle 3 Eylül’de Exxen’de başlıyor. Mecnun’un hırkasını, İsmail Abinin ceketini, Yavuz’un eldivenlerini, İskender’in beresini, Aksakallı Dede’nin asasını ve Erdal Bakkal’ın bıyıklarını özleyenler Exxen başına” ifadeleri kullanıldı.

LEYLA İLE MECNUN’UN LEYLA’SI DENİZ IŞIN OLDU

Başrollerini Ali Atay, Serkan Keskin, Cengiz Bozkurt, Ahmet Mümtaz Taylan, Köksal Engür, ve Osman Sonant’ın paylaştığı dizide Leyla karakterini ise Deniz Işın canlandıracak.

LEYLA İLE MECNUN DİZİSİNİN KONUSU

Leyla ile Mecnun, Eflatun Film tarafından yapılıp TRT 1’de 3 sezon yayımlanan ve final yapamadan yayından kaldırılan absürt komedi türündeki Türk televizyon dizisi. Dizi temel olarak efsanevî karakterler Leyla ile Mecnun’un hikayesi üstüne kurgulanmış ve üstüne absürt komedi, bilimkurgu, vaziyet komedisi ögeleri eklenmiştir.

Aynı gün, aynı hastanede dünyaya gelen iki bebek, yatak sayısının azlığından dolayı yan yana yatırılırlar. Ailelerinin “doğar doğmaz birbirlerini buldular” sözü üstüne beşik kertmesi yapılan bebekler, adlarını de efsane aşıklar Leylâ ve Mecnun’dan alırlar.

Aradan 25 sene geçer. Bir sabah ailesi Mecnun’a vaziyeti anlatır ve Leyla’yı istemeye giderler. Mecnun başta bu vaziyetten rahatsızlık duysa da Leyla’yı görür görmez aşık olur. Onu etkilemek için ne yapacağını bilemeyen Mecnun, bir gece rüyasında aksakallı dedeyi görür. Aksakallı dedenin rüyalarından çıkıp Mecnun’la birlikte yaşamaya başlamasıyla da işler karışır. Mecnun Leylayı bir trafik kazasında kaybeder. Bu vaziyeti kabullenemeyen Mecnun 1 sene kimseyle konuşmaz. Daha sonra Leyla’nın organlarının bağışlandığını öğrenir. Bunun peşine düşen Mecnun Leyla’nın kalbini alan Şirin ve ciğerini alan Sedef ile tanışır. Bir yanda kültürlü ve bilgili Şirin öbür yanda kuryelik yapan ve kendi gibi olan Sedef vardır. Mecnun ikisi arasında gidip gelir fakat ikisiyle de mutlu olamaz. Sedef ve Şirin mahalleyi terk eder. Leyla’sının peşinde çöllere düşen Mecnun daha sonra babasının eski bir arkadaşı olan Ömer’in kızı Leyla’ya aşık olur.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.