adplus-dvertising

‘Levyeli Beşler’ 90 bin liralık vurgun yaptı

Esenyurt’ta bir grup kadın hırsız, girdikleri evlerden 90 bin liralık vurgun yaptı. Ellerindeki levye ile kapıları kıran şahıslar, çaldıkları küpe, altın ve nakit para ile kayıplara karıştı. Meydana Gelen olayı “Maskeli Beşler” filmine benzeten apartman görevlisi Tanju Baycan ise “Maskeli Beşler’ diyerek bir film vardı. Ben bu hırsızları onlara benzettim. Bunlar da 5 kişi levye ile binaya giriyor” şeklinde konuştu.
Takip et
‘Levyeli Beşler’ 90 bin liralık vurgun yaptı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Olay, bir kaç gün önce Esenyurt Akevler Mahallesi’nde gerçekleşti. Bir apartmana hırsızlık yapmak için güpegündüz giren kimliği belirsiz 5 kadın, ellerindeki levyelerle binanın kapısını zorlamaya başladı. Bir süre sonra içeri giren şahıslar, boş buldukları dairelerden toplam değeri 90 bin lira civarındaki küpe, altın ve nakit parayı alarak kayıplara karıştı. Olay sonrası evlerine hırsızların girdiğini anlayan daire sakinleri büyük bir şok yaşarken vaziyet, emniyet kuvvetlerine bildirildi. Şahısların polis ekipleri tarafından aranma çalışmaları devam ederken hırsızların ellerinde levye ile binaya girip çıktıkları o dakikalar apartmanın güvenlik kamerası ile an be an kaydedildi.

Maskeli Beşler filmine benzettim”

Olay ile alakalı konuşan apartman görevlisi Tanju Baycan, “Akşam saatlerinde 5 kişilik kadın grubu, levyelerle daire sakinlerinin kapılarını zorlamışlar ve iki daireye girmişler. Altınlarını, küpelerini ve 90 bin liraya yakın paralarını çalmışlar. Aynı gün içerisinde alt kattaki yetkili servisin arabasından ortalama değeri 5 bin TL’lik malzeme çalmışlar. Aynı hırsızlar değiller, zaten devamlı hırsızlar dolaşıyor buralarda. Daha önce de yan sitede 45 bin liraya yakın zarara uğratan bir hırsızlık olayı olmuştu. Bir dükkana girmişlerdi. ‘Maskeli Beşler’ diyerek bir film vardı. Ben bu hırsızları onlara benzettim. Bunlar da 5 kişi levye ile binaya giriyor. Yetkililerden yardım talebinde bulunuyoruz. Buralarda birçok hırsızlık meydana geliyor. Ayda en az on yahut on beş kez oluyor. Kapının önünde ben olmasam girecekler. Çok rahat davranıyorlar” şeklinde konuştu.

Hakan Polat – Erdal Can İçelli – Mert Yıldırım

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.