Leonardo DiCaprio çevrecilerin gazabına uğradı!

Hollywood yıldızı Leonardo DiCaprio, Belize’deki adada yaptırmayı planladığı lüks tatil sitesinin inşaatına çevrecilerin tepkisi sebebiyle başlayamadı.
Takip et
Leonardo DiCaprio çevrecilerin gazabına uğradı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Çevre ve iklim konusunda yaptığı bağışlarla bilinen ABD’li aktör Leonardo DiCaprio, Belize’deki Blackadore Caye Adası’nda doğa dostu olduğu iddiasıyla lüks bir tatil sitesi inşa ettirecekti. Ne var ki inşaata, çevrecilerin protestoları sebebiyle başlanamadı.

Belize kıyılarında en yeşil lüks tatil beldesini inşa ederek çevresel olarak dünyayı değiştirmeyi amaçlayan otelin bugüne kadar çoktan yapılıp 2018’de hizmete açılması planlanıyordu. Ntv’nin haberine göre; fakat balıkçıların ve çevrecilerin tepkisi sebebiyle daha inşaata bile başlanamadı!

Leonardo DiCaprio çevrecilerin gazabına uğradı!Çevreci kampanyayı yürütenler Leonardo DiCaprio’nun otelinin vaatlerinin aksine balık popülasyonuna büyük zarar vereceğini öne sürdü. Leonardo DiCaprio çevrecilerin gazabına uğradı!Protestocuların liderlerinden olan tur şirketi operatörü Rebecca Arceo, “Bu planı çevreye duyarlı olarak göstermek yalnızca bir satış numarası. DiCaprio bence tam bir ikiyüzlü” şeklinde konuştu. Leonardo DiCaprio çevrecilerin gazabına uğradı!Leonardo DiCaprio (46) ortağı Jeff Gram ile 2015’te 1.75 milyon dolara satın aldığı adadaki 104 dönümlük kumsala lüks otel yaptırmayı planlarken, ağaç dikerek çevreye de katkıda bulunacağını vadetmişti. Leonardo DiCaprio çevrecilerin gazabına uğradı!Su üzerine yerleşecek yalancı resife sahip bungalovların direklerinin ise balık üremesine katkıda bulunacağını öne süren proje, Belize hükümetine 400 yeni iş ve 10 milyon dolarlık senelik gelir taahhüt etmişti. Leonardo DiCaprio çevrecilerin gazabına uğradı!Fakat, Miami’deki çevre koruma grubu Bonefish & Tarpon Trust’ın uzmanları plana karşı çevrimiçi kampanya başlatınca otel inşaatına başlanamadı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.