adplus-dvertising

Lavrov, Pelosi’nin Tayvan ziyaretini ABD’nin Ukrayna yaklaşımına benzetti

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi’nin Tayvan ziyaretinin, Washington’un Ukrayna’daki vaziyetle alakalı yaklaşımını yansıttığını ifade ederek, “Ziyaret, ABD’nin dokunulmazlığını herkese kanıtlama arzusunu yansıtıyor” şeklinde konuştu.
Takip et
Lavrov, Pelosi’nin Tayvan ziyaretini ABD’nin Ukrayna yaklaşımına benzetti
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Çin-ABD arasında tansiyonun tekrardan yükselmesine yol açan ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi’nin Tayvan ziyaretine Rusya’dan da tepki geldi. Myanmar’da bulunan Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Pelosi’nin ziyaretinin Washington’un Ukrayna’daki vaziyetle alakalı yaklaşımının aynısını yansıttığını belirtti.

Ziyaretin Washington’un Çin’i kızdırmak için kasıtlı bir girişimi olduğunu belirterek ABD’yi eleştiren Lavrov, “Onları neyin harekete geçirdiği konusunda yorum yapmak istemiyorum. Fakat Washington’un Ukrayna’daki vaziyetle alakalı aynı çizgisini yansıttığı konusunda hiçbir şüphem yok. Bu ziyaret, ABD’nin dokunulmazlığını herkese kanıtlama arzusunu yansıtıyor. Bunun Çin için ne anlama geldiği çok iyi bilinirken, birdenbire bu şekilde bir sıkıntı çıkarmak için başka bir neden göremiyorum” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.