Lav gölünün üzerinde yürüyerek rekor kırdı!

Binlerce derece sıcaklıktaki lav gölünün üstüne gerdikleri iple, lavların arasından yürüdü. Guinness Rekorlar Kitabı’na girdi. İşte Brezilyalı maceraperest Karina Oliani’nin adrenalin dolu o dakikaları…
Takip et
Lav gölünün üzerinde yürüyerek rekor kırdı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Isıya dayanaklı giysisini giydi, binlerce derece sıcaklıktaki lav gölünün üstünden bu şekilde yürüdü.

Lav gölünün üzerinde yürüyerek rekor kırdı!

Brezilyalı Maceraperest Karina Oliani, Etiyopya’nın Afar şehrindeki sıcak volkanik lav gölü Erta Ale’nin üstünden geçerek Guinnes Rekorlar Kitabı’na girmeyi başardı. Ekibi, Oliani’nin yüksek sıcaklıktaki lav gölünün üstünden ipe takılmış askıyla geçebilmesi için lüzumlu halat sistemini hazırladı. Önce halatın tutturulacağı sert bir zemin arandı. Oliani, sıcağa dayanaklı tulum içinde lav gölünün üstüne gerilmiş 100 metrelik ipe tutturulmuş askıyla bir uçtan öbür uca geçti. İp üstünde yürüyerek karşıya geçen Oliani, rekora imza attığı için çok mutlu olduğunu ifade ederek şunları belirtti:

Lav gölünün üzerinde yürüyerek rekor kırdı!

“Yürüyüş esnasında tamamen yapmam gereken şeylere odaklandım. Hataya yer yoktu. O esnada lav gölünün tam ortasında olduğunu fark ettim ve aşağıya baktım. Çok gürültülüydü, lavlar akıyordu, büyülendim. Bir andan durdum ve evet başardım diyerek düşündüm. Guinness dünya rekorlarının beni de tanıması benim için onur. Özellikle de kadınlar gününde. Çünkü yaşamım boyunca bir çok zorluk çektim. Kadın olarak yalnızca erkeklerin yapabileceğine inanılan şeyleri yaparken.”

Lav gölünün üzerinde yürüyerek rekor kırdı!

Oliani, daha önce de anakonda yılanlarıyla yüzmüş, Everest Dağı’nın kuzey ve güney taraflarına çıkmış, hatta havada süzülen uçakların kanatlarında yürüyerek birçok tehlikeli gösteri yapmıştı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.