Lambda Varyantı’nın belirtileri ortaya çıktı!

Dünya Delta varyantı sonrası şuanda de Peru’da ortaya çıkan ve 30 ülkeye yayılan Lambda varyantından endişe ediyor. Peki Lamba’nın en yaygın belirtileri neler? Aşılar işe yarıyor mu? İşte cevabı…
Takip et
Lambda Varyantı’nın belirtileri ortaya çıktı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Delta varyantıyla mücadele eden bilim insanları şuanda de Peru’da ortaya çıkan ve 30 ülkeye yayılan Lambda varyantına çözüm arıyor. DAHA BULAŞICI, DAHA ÖLÜMCÜL!

Lambda Varyantı’nın belirtileri ortaya çıktı!

Zira Lambda’nın daha bulaşıcı olduğu artık bilimsel olarak kabul ediliyor. Söz konusu varyantın daha ölümcül olabileceği iddiası da ciddi bir biçimde araştırılıyor.

Lambda Varyantı’nın belirtileri ortaya çıktı!

Peru’da ortaya çıkan Lambda’nın yeni vakaların yüzde 80’ininden fazlasını yaratması varyantın daha bulaşıcı olduğunu kanıtlıyor. Dünyadaki en yüksek pandemi ölüm oranına sahip olan Peru’da bu vaziyetin söz konusu varyant sebebiyle ortaya çıktığı söyleniyor.

Lambda Varyantı’nın belirtileri ortaya çıktı!

Lambda hakkında bilim insanlarından beklenen açıklama geldi. İngiliz Express gazetesinde yer verilen habere göre, bilim insanları Lambda’nın en yaygın 3 belirtisini belirledi.

BU BELİRTİLERE DİKKAT! Lambda Varyantı’nın belirtileri ortaya çıktı!

Bu varyantın görüldüğü ülkelerden biri olan Şili’de yapılan incelemeye göre, Lambda’nın en yaygın belirtileri, sürekli öksürük, yüksek ateş (genellikle 38 derece ve üstü) ve koku yahut tat duygusunda kayıp & değişiklik.

DSÖ’DEN UYARI Lambda Varyantı’nın belirtileri ortaya çıktı!

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), Peru’da Lambda’nın Nisan ayından bu yana varyantlar için test edilen yeni enfeksiyonların yüzde 81’inden sorumlu olduğunu söylüyor. DSÖ öte yandan Lambda’nın ‘potansiyel olarak artan bulaşıcılığa yahut nötralize edici antikorlara karşı olası artan direnç’e yol açabilecek bir dizi mutasyon taşıdığının altını çiziyor.

AŞILAR ETKİLİ Mİ? Lambda Varyantı’nın belirtileri ortaya çıktı!

New York Üniversitesi Grossman Tıp Fakültesi’nde görev yapan bilim insanları, laboratuvar çalışmalarında, mRNA aşıları tarafından tetiklenen antikorların Lambda varyantına karşı işe yaradığını tespit etti.

İngiliz Daily Mail gazetesinin haberine göre; bu, BioNTech ile Moderna aşılarının mutasyonu asla önlediği manasına gelmiyor. Ancak bilim insanları mRNA temelli bu aşıların işe yaradığı konusunda kendilerinden emin.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.