adplus-dvertising

Lale Özan Arslan kimdir, hangi kanalda?

Tiyatroculuğunun yanı sıra sunuculuk kariyeri de olan başarılı sanatçı Lale Özan Arslan’ın hayatı merak ediliyor. Peki, Lale Özan Arslan kimdir, kaç yaşında? Bizim TV adlı Youtube kanalında sunuculuk yapan Oya Lale Özan Arslan kimdir?
Takip et
Lale Özan Arslan kimdir, hangi kanalda?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Doğum tarihi: 

Eğitimi: Radyo Tv

Doğum yeri:  Ankara

Çocukları: Dora ve Lal isimlerinde iki kızı vardır.

Özan kızlık soyadı, Arslan ise eşinin soyadıdır.

Oya Lale Özan Arslan Ankara Sanat Tiyatrosu’nda oyunculuk yaptı. Oyunculuk yaptığı sırada, 1992 yılında, Anadolu Ajansı tarafından kurulan “ART” adlı radyo ve görüntü servisinde çalışmaya başladı. Radyo Anadolu‘da ünlü gazeteci Metin Uca ile birlikte kültür sanat programı sundu.

Aylarca süren programlardan sonra, spikerlik yolunda ilerlemek isteyerek, 1997 yılında, kanal değiştirmiştir. Ardından, Ceylan Holding tarafından kurulan ‘‘CTV’’ye girmiş; aktif şekilde medyada çalışmıştır. Kanal, 2000 yılında borçları sebebiyle batınca, Özan Arslan bir süre işsiz kalarak, sektörde kendine iyi bir yer edinememiştir.

Aslen, Ankara’da dünyaya gelen Oya Lale Özan, özellikle Halk Tv tarafından Gezi Park eylemleri döneminde gerçekleştirilen yayınlar ile tanınmıştır. Daha sonra TRT Ankara Radyosu Yapımcı ve sunucu, Halk Tv spikerliği gibi görevlerde bulunmuştur.

Bir süre radyoculuk yaptıktan sonra Cihat İleri’nin teşvikiyle haberciliğe yöneldi. 1997 yılında CTV kanalında çalışmaya başladı. Burada haber bülteni sunan Oya Lale Özan Arslan, 2000 yılında kanalın kapanması neticesinde işsiz kaldı.

Oya Lale Özan Arslan’ın dönüm noktası, 2009’da girdiği Halk TV’yle birlikte gerçekleşti. 2005 tarihinde CHP’ye yakın iş adamları tarafından kurulan kanal, bir kesimin temsilciliğini yaparak, büyük yankı uyandırdı. Genç spiker, bu televizyondaki programlarıyla patlama yaratarak, reyting rekorları kırdı.

Arslan, bu kanalda çok başarılı çalışmalara imza attı. Onun çalıştığı dönemlerde, İstanbul’da, Taksim’de, Gezi Parkı Direnişi de oldu. Spiker, Türkiye’ye de belli parça yayılan direnişle ilgilide çeşitli haberler yaptı. Bu gelişmeleri insanlara aktarırken, tavırlarıyla dikkat çekti. Özel zamanlarda, Halk TV’de yapılan canlı yayınları koordine etti.

Lale Özan Arslan kimdir, hangi kanalda?

Gezi olalarında tehdit alan Oya Lale Özan Arslan “Gezi olayları sırasında zorlandım.Tabii ki hem psikolojik hem de fiziksel anlamda yıpranma yaşadım.İnsanım günlerce doğru dürüst yemek yemedim.Hala zaman zaman etkileri sürüyor.Tepki geldi elbette.Yayınla ilgili bana direkt tehditler. Etkilenmemek elde değil.Her yönüyle zayıf düştüğün anlar o zaman etkilenmiştim ama şimdi geçti…” diyor.

Özellikle, 7 Haziran 2013’te ‘‘Redhack’’le yaptığı röportajıyla olay yarattı. Bir kızıl ‘‘hacker’’ örgütü şeklinde kurulduklarını belirten ‘‘Redhack’’ topluluğu, özellikle 2012’de Ankara Emniyet Müdürlüğü’nün sitesini çökerterek, adını duyurmuştu.

2004 yılında TRT Radyo‘ya geçerek bir program hazırlayıp sundu. 2009 yılında Halk TV‘ye geçti. Uzun bir süre boyunca Halk TV ekranlarında sunuculuk yaptı.

2019 yılında gerçekleştirilen 31 Mart seçimlerinin ertesi gününde, birçok arkadaşıyla birlikte bu kanalda işine son verilmiştir.

1 Nisan 2019 tarihinde Halk TV’den ayrıldı.

Lale Özan Arslan kimdir, hangi kanalda?

Halk TV’de işine son verilen gazeteci arkadaşlarıyla birlikte Bizim TV adlı Youtube kanalını kurdu. Bu kanalda Yılmaz Özdil, İsmail Saymaz ve daha pek çok ismi konuk alarak gündemin nabzını tutmaktadır.

Sıkı bir Beşiktaş taraftarı olan Oya Lale Özan Arslan evlidir.

17 Aralık Protestosu İçin Maskeli Çıktı

Halk TV ana haber spikeri Lale Özan Arslan 17 Aralık’ta izleyicilerinin karşısına maskeli çıktı.

Halk TV ekranları günün en dikkat çeken 17 Aralık göndermesiyle sosyal medyada geniş yer buldu. Halk TV ana haber spikeri Lale Özan Arslan  izleyicilerinin karşısına maskeli çıkarak 17 Aralık ve yolsuzluk iddialarına göndermede bulundu.

Lale Özan Arslan kimdir, hangi kanalda?

Lale Özan Arslan Konuğu Yılmaz Özdil İle Sohbeti

Sözcü gazetesi yazarı Yılmaz Özdil, BİZİM TV’de Lale Özan Arslan’ın konuğu oldu. Özdil daha önce başından geçen ilginç röportajları anlatırken Lale Özan Arslan adeta gülme krizine girdi. Yılmaz Özdil o anılarından birini anlatırken, “Eminönü’nde röportaj yapıyorduk. Eminönü’nde herkes emindir. Kimse ‘bilmiyorum’ demez. Satürn’e gidecek misin de mesela o anlatır.” ifadelerini kullandı.

Sözcü gazetesi Yılmaz Özdil’in, BİZİM TV’de Lale Özan Arslan’ın programına konuk olduğu anlar, sosyal medyada gündem oldu. Videoda, usta gazeteci Yılmaz Özdil’in korona virüs salgını sırasında yaşananlarla ilgili anlattıkları yer alıyor. Özdil, “Vatandaşa sokakta soruyorlar, “Abi bu kalabalıklar olur mu” diyor, sen niye dışardasın diye soruyorlar, “Abi benim işim var” diyor. Ama sen balkonda değilsin ki sokaktasın. Mesela, balık avlayan adama soruyorlar, “Herkes balık avlıyor, nasıl olacak bu iş” diye söyleniyor. Kendi de balık avlıyor ama. Mesela, kafe ve restoranlar açıldı. Bir boş masa bir dolu masa koyun diyorlar. Gidip boş masaya oturuyorlar, onların da işi zor. Boş masa bırakmasan, kızıyorlar” dedi.

“EMİNÖNÜ’NDE HERKES EMİNDİR”

Özdil, Eminönü’nde gerçekleştirilen röportajlardan da örnek vererek, “Uğur Dündar’la Star haberdeyken Eminönü’nde röportaj yapıyorduk. Eminönü’nde herkes emindir. Kimse “bilmiyorum” demez. Satürn’e gidecek misin de mesela o anlatır. Mesela biz Eminönü’nde 12 Eylül ne zaman oldu diye sordular, adam Haziran’da dedi… 28 Şubat süreci hangi ayda oldu dedik, yazdı dedi. 12 Eylül 1980 darbesi ne zaman oldu dedik, 84 dedi adam. Arşiv dolu. Adama sorduk, Kıbrıs nerede dedik, Karadeniz’de dedi… Emin misin diye sordu arkadaş, valla ben askerliğimi orada yaptım dedi” ifadelerini kullandı. Özdil konuşurken gazeteci Lale Özan Arslan, ise gülmekten adeta kendinden geçti.

Oya Lale Özan Arslan Sosyal Medya Hesapları

Youtube kanalı: Bizim TV 119 B abone

Lale Özan Arslan kimdir, hangi kanalda?

Twitter: @laleozanarslan 78,8 B Takipçi

Lale Özan Arslan kimdir, hangi kanalda?

Instagram: laleozanarslan 14,4bin takipçi

Lale Özan Arslan kimdir, hangi kanalda?

Lale Özan Arslan Çalıştığı Kanallar ve Radyolar

2019 – Halen – Bizim TV (Youtube Kanalı)
2009 – 2019 – Halk TV
2004 – 2009 – TRT Ankara Radyosu
1997 – CTV
1992 – Radyo Anadolu

Lale Özan Arslan İçin Yapılan Yorumlar

meslektaşlarının örnek alması gereken spiker.

hem mangal yürekli hem de çok güzel bir türk kadını.

halk tv’nin en şeker ve en güzel spikeri. ayrıca twitter’dan sempatik hareketleriyle beğeni toplamaktadır.

ses tonu ve karizmatik duruşuyla “gerçek bir sunucu” dedirten halk tv sunucusu. muhalif olmasa kesinlikle major kanalların birinde çalışırdı.

son derece ozverili calisan, yuz guzelliginin ruhununa yansidigini dusundugum spikerdir. uykusuzlugu yuzune cok kotu vuruyor. uyku kan gibi alinip verilse, kendine biraz hemen verirdim. yaptigin is cok kutsal, helal olsun sana.

halk tv sunucusu. eylemler boyunca başarılı sunumuyla takdir toplamıştır, toplamaktadır.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.