La Casa de Papel Dizisi Gerçek Oldu!

Meksika'nın başkenti Mexico city'de darphaneye giren soyguncular, güvenlik görevlilerini etkisiz hale getirip 14 milyon TL tutarında hırsızlık yaptı. Yapılan bu soygun, şu sıralar dünyayı kasıp kavuran La Casa de Papel dizisini akıllara getirdi.

Son dönemlerde hırsızlık olaylarının büyük artış gösterdiği Meksika’da son yaşanan hırsızlık, akıllara La Casa de Papel dizisini getirdi. Mexico city’de bir darphaneye giren silahlı soyguncular, yüzlerce altın para, değerli saat ve diğer eşyaları alarak kayıplara karıştı.


KAMERA KAYITLARI DİDİK DİDİK İNCELENİYOR

Soyguncuların yakalanması için kentte seferberlik ilan edilirken kamera kayıtları didik didik inceleniyor.  Yetkililer, çalınan para ve eşyaların değerini söylemese de yerel kaynaklar çalınanların yaklaşık 14 milyon lira değerinde olduğunu açıkladı.

ÇALINAN PEZOLAR 1921’DE ÜRETİLMİŞTİ.

Çalınan her biri 50 pezo (14 lira) değerindeki altın paralar, Meksika’nın bağımsızlığını kazanışının 100. yılı kutlamaları kapsamında 1921’de üretilmişti.

DİZİYDİ GERÇEK OLDU

Bu soygun, Profesör olarak adlandırılan bir suç dehası ve 8 kişilik ekibinin İspanya Kraliyet Darphanesi’ni soymalarını konu alan La Casa de Papel dizisini akıllara getirdi.


'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı