KYK burs ve kredileri bayramdan önce hesaplara yatacak mı? Erdoğan’dan KYK Burs açıklaması

KYK burs ve kredilerinin yatırılacağı tarih bayram öncesinde üniversite öğrencileri tarafından araştırılıyordu. Cumhurbaşkanı Erdoğan katıldığı programda KYK kredi ve burs ödemeleriyle ilgili açıklama yaptı. Açıklama sonrası öğrenciler burs ödemelerinin erken hesaba yatıp yatmacağını araştırıyor. Peki KYK burs ve kredi ödemeleri bayramdan önce yatacak mı? İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yaptığı açıklama…

Cumhurbaşkanı Erdoğan hükümet sisteminin 2. yılı nedeniyle düzenlenen etkinlikte KYK burs ve kredi hakkında açıklama yaptı. Üniversitede eğitimlerini sürdüren öğrencilere destek vermek amacıyla geri ödemeli ve geri ödemesiz olarak 2 şekilde verilen bursların yatacağı tarih öğrenciler tarafından heyecanla bekleniyor. KYK kredisi alan öğrenciler geri ödemeli, KYK burs alan öğrenciler ise geri ödemesiz olarak destekten yararlanıyor. Cumhurbaşkanın KYK burs ve kredileriyle ilgili yaptığı açıklama öğrencileri heyecanlandırdı. Peki KYK burs ve kredi ödemeleri bayramdan önce yatacak mı? İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yaptığı açıklama ve detaylar…

KYK BURS VE KREDİ ÖDEMELERİ BU AY NE ZAMAN YATACAK?

KYK burs ve kredi ödemeleri üniversite öğrencilerinin T.C kimlik numarasının son rakamlarına göre anlaşmalı banka hesaplarına yatıyor.

Kimlik numarası sonu 0 olanlar her ayın 6’sında ’sında 2 olanlar ayın 7’sinde, 4 olanlar ayın 8’inde , 6 olanlar ayın 9’unda ve kimlik numarası 8 ile sona erenler burs ve kredi ödemelerini ayın 10’unda alıyor.

Kurban Bayramı öncesi kredi ödemelerinin erken tarihte yapılacağıyla ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN KYK AÇIKLAMASI YAPTI!

Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin 2’nci yılı sebebiyle düzenlenen programa katılan Erdoğan, son 2 yılda öğrenciler için yapılan icraatları anlatırken KYK burs ve kredileri ile üniversite harçlarıyla ilgili açıklama yaptı. Erdoğan üniversite harçlarını kaldırdıklarını vurgulayarak “18 yıl önce 45 lira olan burs kredi miktarını 2019 yılında 500 liraya , bu yıl ise 550 liraya yükselttik.” dedi. Açıklamasının devamında 74 yeni gençlik ve spor tesisini hizmete aldıklarını belirten Erdoğan “ KYK yurt kapasitesini yükselttik. Daha önce koğuş sisteminde olan KYK yurtlarını otel konforuna getirdik.” dedi.

Haber Etiketleri

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı