adplus-dvertising

KYK Burs Ve Kredi Başvuru Tarihi

14 Eylül 2019, 14:15 tarihinde eklendi
Üniversite tercihlerinin yapılması ve öğrenci yerleştirme işlemlerinin ardından tamamlanan süreçle birlikte, öğrenciler KYK burs ve kredi başvuru tarihinin ne zaman olduğunu merak etmeye başladı.
Takip et
KYK Burs Ve Kredi Başvuru Tarihi
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Üniversite sınavlarının tamamlanması, tercihlerin yapılması ve öğrenci yerleştirme işlemlerinin son bulmasının ardından öğrenciler, KYK kredi ve bursları için başvuru tarihlerinin ne zaman olacağını merak etmeye başladı. Binlerce üniversitelinin merak ettiği tarih geçtiğimiz yıl Ekim ayı olarak belirlenmişti.

KYK Burs Ve Kredi Başvuru Tarihi

BAŞVURU TARİHİ NEYE GÖRE BELİRLENİYOR?

KYK kredi ve bursları için yapılacak başvuruların ne zaman yapılacağını merak eden öğrenciler, ÖSYM’den yapılacak açıklanmaya odaklanmış durumda. Geçtiğimiz yıl Ekim ayında başlayan başvuru tarihlerinin bu yıl da yine Ekim ayında başlatılması  bekleniyor. Öğrencilerin üniversitelerine kayıt olma süreçlerinin hesaplandığı ve buna göre başvuru tarihlerinin oluşturulduğu öğrenildi.

Devlet üniversiteleri ile özel üniversitelerin öğrenci kayıt etme süreçlerinden sonra KYK kredi ve burs başvurularının başlayacağı belirtildi. Başvurular ÖSYM’nin sitesi üzerinden alınacak. Üniversite, yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin tamamı burs ve kredi almak için başvuruda bulunabilecek.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.