adplus-dvertising

Kuzusunu sürüden almak isterken dayak yedi, yüzü tanınmaz hale geldi

Adana’nın Kozan ilçesinde 70 yaşındaki Elif Comert’in, evinin önünden geçen sürüye karışan kuzusunu almak isterken çıkan münakaşada gördüğü şiddet ile yüzü tanınmaz hale geldi. Kendisine şiddet uyguladığı ileri sürülen kişinin ise ifadesinde “ben dövmedim, eşekten düştü” diye kendini savunması yaşlı kadının tepkisine neden oldu.
Takip et
Kuzusunu sürüden almak isterken dayak yedi, yüzü tanınmaz hale geldi
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Alınan bilgiye göre, ilçeye bağlı Gökgöz Mahallesi, Yayla mevkisinde yaşayan 3 çocuk annesi Elif Comert, aynı mahallede akrabası olan E.C.’nin (50) sürüsüne karışan kuzusunu almak isterken gördüğü şiddet ile yüzü tanınmaz hale geldi. Kozan Devlet Hastanesinde tedavisi süren yaşlı kadının gördüğü şiddet sonrası bir gözünde görme, kulağında duyma kaybı oluştu.

Kuzusunu sürüden almak isterken dayak yedi, yüzü tanınmaz hale geldi

Yaşlı kadını darp ettiği iddia edilen E.C.’nin savcılıkta “Ben bir şey yapmadım. Bana tükürürken eşekten düştü” diyerek ifade vermesi yaşlı kadının tepkisine neden oldu. Yaşadıklarını gözyaşları içinde aktaran Elif Comert, “İnsan ise Müslüman ise doğruyu söylesin ben eşekten düşünce bu halde olduysam kendi de attan eşekten düşsün bu şekilde olsun o zaman. Saçımın içlerine kadar mor” şeklinde konuştu.

Kuzusunu sürüden almak isterken dayak yedi, yüzü tanınmaz hale geldi

4 sene önce aralarında E.C.’nin köpeğinin kuzusunu parçalaması ve bunu ödettiği için aralarında bir husumet olduğunu kaydeden Elif Comert, “Bir kuzumu köpeği parçalamıştı. Bana önce az bi para teklif etmişti kabul etmemiştim sonra bir kuzu getirdi onu da koyuna alıştıramam diyerek kabul etmemiştim 800 TL kuzumun parasını vermişti. Bir anlaşmazlık olmuştu o dönem. O günden bugüne beş yıldan beri o kuzumun parasını aldım gergindik. O gün koyunumun üstüne koyunu geldi. Benim kuzum sürüsüne karışıp almak isteyince bir anda su vanasını bahane etti. Benim kuzum olduğuna eminim sürüsünde meliyor annesini arıyordu. O arada sürüsü geri dönünce koyunum niye geri döndü diyerek ayağı ile bir hareket yaptı. O arada kendi hemen suyu belirtti. “Benim vana niçin kapalı” şeklinde konuştu.

Kuzusunu sürüden almak isterken dayak yedi, yüzü tanınmaz hale geldi

Ben vanayla işim yok. Bu sene ben suyu açıp kapatmıyorum. Ben geçen yıldan suyla işim yok dedim. “Benim vanamı bir daha kapatırsan bilmem senin, dinine imanına ne yaparım” şeklinde konuştu tekrar bir daha şeklinde konuştu. İlkinde hiç seslenmedim. Allah belanı versin dedim. İkinci bir seferde küfredince yine dinime anama kitabıma küfredince sen kafirsin dedim ve anama avradıma küfredince yüzüne tükürdüm. Tükürdüğüm anda başımı saçımla, yazmamla birlikte aldı ve beni yere çarptı boğazıma ayağıyla bastı. Ondan sonrası da bu şekilde seni öldürürsem ne var? diyerek diyerek dakikalarca vurdu” diyerek konuştu.

Kuzusunu sürüden almak isterken dayak yedi, yüzü tanınmaz hale geldi

Olaydan sonra koyunlarının kaybolduğunu jandarmadan destek alarak koyunlarına ulaştığını aktaran Elif Comert, “İki gün boynunca koyunlarım oğlaklarım dağda kaldı. Jandarmadan yardım aldık. Kızım ambulansı aradı. Her yerim kan içinde kalmış ben yalnızca ellerimi gördüm. İfadesinde bana eşeğin üzerindeydi. Bana tükürürken dengesini kaybetti. Düştü diyormuş. Ben bu ifadeyi asla kabullenmiyorum. İnsan ise doğrusunu söylesin. Müslüman ise iki sefer hacca gitti geldi. Beni bu hale getiren o. Ben eşekten düşüp bu hale gelebiliyorsam kendi de bir eşekten alttan düşsün bu hale gelecek miymiş? Adalet yalan ifadeyi ayırt etsin. Attan eşekten düşmeyle bu hale gelinir mi? Benim saçımın içleri bile mor. Beş gündür sıvıyla besleniyorum. Daha katlı bir ekmek dahi yiyemedim. Ben meyve suyuyla, sütle öylesi şeylerle yaşıyorum. Allah layığını versin. Başka bir şey desem ne diyeyim? Şahit isterlerse de şunu diyorum evladım. Benim şahidim de Allah sahibim de Allah. Benim şahidim yoksa kendi bulsun. Müslümansa doğruyu söylesin. Adalet bekliyorum. Günlük süt sağıyordum günlerdir bunların hiç birini yapamıyorum” şeklinde konuştu.

Kuzusunu sürüden almak isterken dayak yedi, yüzü tanınmaz hale geldi
Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.