adplus-dvertising

Kuzey Kore’den deri mont yasağı

26 Kasım 2021, 23:44 tarihinde eklendi
Dış dünyaya kapalı olan Kuzey Kore’den bir yasak haberi daha geldi. Ülkede deri ceket giyilmesi yasaklandı. Gerekçe sık sık deri ceket giyen Kuzey Kore lideri Kim Jong-Un’a tarzını kopyalayarak saygısızlık etmek.
Takip et
Kuzey Kore’den deri mont yasağı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Kuzey Kore’de ülkenin lideri Kim Jong-Un’un kıyafet tercihlerine saygısızlık olması gerekçesiyle, vatandaşların özellikle deri mont çeşitlerini giymelerinin yasaklandı.

ABD tarafından finanse edilen haber sitesi Radio Free Asia, Kuzey Kore kaynaklarına atıfta bulunarak ülke lideri Kim Jong-Un’un kıyafet tercihlerini taklit gerekçesiyle vatandaşların deri mont giymelerinin yasaklandığını belirtti. Özellikle Kim’in sık sık deri trençkot giymesi nedeniyle söz konusu kıyafetin giyiminin vatandaşlar tarafından giyilmesinin yasaklandığı aktarılan haberde, Kuzey Kore’deki deri mont fiyatlarının da altı çizildi.

Bir kaynağa atıfta bulunan haberde, “Bu yılın ocak ayındaki 8. parti kongresindeki askeri geçit töreni sırasında, Kim Jong-Un ve tüm üst düzey yetkililerin de deri ceket giydiği görüldü” dendi.

Kaynağa göre, deri ceket giyen diğer yetkililer arasında Kim Jong-Un’un kız kardeşi Kim Yo-Jong vardı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.