Kuzey Kore’de Squid Game dizisini ülkeye sokana idam izleyene müebbet hapis!

Bütün dünyada izlenme rekorları kıran Güney Kore yapımı dizi Squid Game, Kuzey Kore’de ortalığı karıştırdı. Ülkeye diziyi soktuğu tespit edilen bir kaçakçı ölüme mahkum edilirken, diziyi izlerken yakalanan 7 öğrenciden birine ömür boyu hapis cezası, geri kalan öğrencilerin ise beş sene ağır koşullar altında çalışmasına karar verildi.
Takip et
Kuzey Kore’de Squid Game dizisini ülkeye sokana idam izleyene müebbet hapis!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Kuzey Kore’de Netflix’in hit dizisi “Squid Game”in kopyalarını satan bir kaçakçının kurşuna dizilerek ölüme mahkum edileceği söylendi.

Radio Free Asia’nın haberine göre, kaçakçının USB belleklerle ülkeye soktuğu dizi, bir öğrenci tarafından satın alındı. Arkadaşlarıyla diziyi izlemeye koyulan genç, ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı. Öbür öğrencilerin ise beş sene boyunca ağır koşullarda çalışmasına karar verildi.

ÖĞRETMENLERİN DE GÖREVLERİNE SON VERİLDİ

Kaynaklara göre, okuldaki öğretmenler ve yöneticiler de işten atıldı. Bu kişilerin madenlerde çalışacağı ifade edildi. Kuzey Kore, Batı ve Güney Kore’den gelen materyallerin ülkeye girmesine katı bir yasak getirdi ve yetkililer artık yabancı medya bulmak için öğrencilerin okulunda arama yapıyor.

KANUN BULUNUYOR

Ülkede öte yandan ”Gerici Düşünce ve Kültürün Ortadan Kaldırılması” isminde bir kanun bulunuyor. Buna göre, Güney Kore ve ABD gibi ülkelerden herhangi bir video yapımının izlenmesi, ülkeye sokulması yasak. Sokulduğu takdirde kişiler ölüm cezasına çarptırılabiliyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.