Kuzey Kore’de koronavirüs aşısı olmak yasaklandı!

Kuzey Kore'den dünyayı şok eden yeni bir haber geldi. İddialara göre hiç bir koronavirüs vakası bildirmeyen ülkede Çin tarafından üretilen ilaçların kullanımı yasaklanırken koronavirüsü aşısı olmakta yasaklandı.
Takip et
Kuzey Kore’de koronavirüs aşısı olmak yasaklandı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Kuzey Kore’de üst düzey bir yetkilinin Çin yapımı bir ilacı kullandıktan sonra yaşamını yitirmesi üstüne, ülkenin lideri Kim Jong-un başkent Pyongyang’daki hastanelerde Çin tarafından üretilen ilaçların ve yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı geliştirilen aşıların kullanımını yasakladı.

Asia News’in haberine göre, üst düzey Kuzey Koreli bir yetkilinin mayıs başlarında Çin menşeli bir ilacı kullandıktan sonra hayatını kaybetmesi üstüne, ülkenin lideri Kim-Jong-un, başkent Pyongyang’daki hastanelerde Çin’de üretilen ilaçların ve Kovid-19 aşılarının kullanımına yasak getirdi.

Üst düzey yetkilinin ölümüne kullandığı ilacın neden olup olmadığı ise kesin olarak bilinmiyor.

Kuzey Koreli yetkililer, ülkede henüz Kovid-19 vakasına rastlanmadığını öne sürerken söz konusu iddianın doğruluğu uluslararası örgütler ve bilim camiası tarafından sorgulanıyor.

ÜLKEDE KORONAVİRÜS VAKASI GÖRÜLMEDİĞİ İDDİASI

Pyaongyang yönetimi, Dünya Sağlık Örgütüne (DSÖ) gönderdiği son raporda, ülkede hiç Kovid-19 vakası görülmediği iddiasında bulunmuştu.

DSÖ Kuzey Kore Temsilcisi Edwin Salvador, yaptığı açıklamada, ülkenin örgüte gönderdiği raporda, salgının başından 1 Nisan’a kadar 23 bin 121 kişinin test edildiği ve bütün neticelerin negatif çıktığı bilgisini aktarmıştı.

“1 KİLOMETREDEN FAZLA YAKLAŞANI VURUN”

Kuzey Kore lideri Kim Jong-un’un, koronavirüse (Covid-19) karşı tedbir olarak ülkesinin Çin ile olan sınırlarındaki muhafızlara gerçek mermi dağıtılması ve 1 kilometreden fazla yaklaşanın vurulması emrini verdiği, Kim Jong-un’un ülkesinin Çin ile olan sınırlarındaki muhafızlara gerçek mermi dağıtılmasını emrettiği öne sürülmüştü.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.