Kuzey Kore Medyası Trump’ı Övmeye Doyamadı!

Kuzey Kore devlet medyası, ABD Başkanı Trump'ın ülkeye hazırlıksız ziyaretini "inanılmaz bir olay" olarak duyurdu.

Pazar günü gerçekleştirilen hazırlıksız ziyarette, ABD Başkanı Trump, Kuzey Kore Lideri Kim Jong-un ile bir araya geldi. ABD Başkanı Trump Kuzey Kore’ye giriş yapan ilk ABD devlet başkanı ünvanını kazanmış oldu. Kuzey Kore’nin çok tartışılan nükleer programı konusundaki müzakereler, iki lider arasında Şubat ayında düzenlenen zirvede sonuç bulamamıştı.


ABD, EN BÜYÜK DÜŞMAN OLARAK GÖSTERİLİYORDU

Trump, G20 zirvesinin ardından gerçekleştirdiği Güney Kore ziyareti sırasında, attığı tweet ile Kuzey Kore Lideri Kim Jong-un’a bir araya gelmek istediğini söylemişti. Gerçekleşen ziyarete en büyük ilgiyi ise Kuzey Kore devlet medyası “KCNA” gösterdi.

Toplantıya kapsamlı bir şekilde yer veren devlet medyası, Trump’ın ülke sınırlarına adım atmasını “inanılmaz bir olay” manşetiyle duyurdu. Kuzey Kore’de yoğun biçimde kontrol edilen medya, ABD’yi on yıllardır en çok nefret edilen “düşman” olarak resmediyor. ABD Başkanı Trump ve Kuzey Kore Lideri Kim Jong’un iki arkadaş gibi yürümelerinin Kuzey Kore halkını şaşkınlığa uğrattığı tahmin ediliyor.

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı