adplus-dvertising

Kuzey Kore lideri Kim Jong-un Eğitim Bakanı’nı idam etti!

Kuzey Kore'den gelen idam haberi dünyayı şoka uğrattı. Dışa kapalılığı ile bilinen ülkenin lideri Kim Jong-un, daha önce yakınlarını idam ettirmesiyle dünya gündemine oturmuştu. Şimdi ise Kim Jong-un Eğitim Bakanı'nı idam ettirdiği öne sürüldü.
Takip et
Kuzey Kore lideri Kim Jong-un Eğitim Bakanı’nı idam etti!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Kuzey Kore, dünyanın en dışa kapalı ülkesi olarak tanınıyor ve lideri Kim Jong-un istemediği sürece ülkeyle alakalı haber almak çok olası olmuyor. Kuzey Kore’yle alakalı flaş haberler ise uluslararası medyaya Güney Kore merkezli kaynaklar tarafından veriliyor.

Ülkenin lideri Kim Jong-un, zalimliği ve verdiği acımasız kararlar ile tanınıyor. Kim, geçmişte eniştesini toplantıdan apar topar çıkarıp köpeklerle dolu bir kafese atmak ve bir generali de piranalara parçalatarak öldürtmesiyle gündeme gelmiş, dünya bu olaylar ortaya çıkınca dehşete kapılmıştı.

Ülkesi koronavirüs salgınında ekonomik manada zor günler geçiren Kim Jong-un bir yandan görkemli askeri geçit törenleri düzenleyip düşmanlarına gözdağı verirken bir taraftan da meydana gelen krizleri ortaya koyarak herkesi şaşırtmıştı.

Ülkeden son aylarda gelen haberlere göre ise Kim, Kovid-19’a yakalanan vatandaşlarını kurşuna dizerek infaz ettiriyordu. fakat yaptığı resmi açıklamalarda Kuzey Kore’de hiç koronavirüs vakası olmadığı ifade ediliyordu.

İNFAZIN SEBEBİ ŞAŞKINLIK OLUŞTURDU

Mirror ve New York Post’ta yer verilen haberlere göre Kim Jong-un Eğitim Bakanı’nı ‘yeterli görüntülü arama gerçekleştirmediği’ için idam etti. Kuzey Kore rejiminin ilkelerini uygulamada da başarısız bulunan Eğitim Bakanı görüntülü arama suçu dışında öte yandan bakanlığın iş yükünden de şikayetçi olmuştu.

Güney Kore kaynaklı Daily NK konuyla alakalı haberini Kuzey Kore rejimindeki Organizasyon ve Rehberlik Departmanı’ndan (ODG) sızan bir belgeye dayandırdı. ODG’nin soruşturmasında eğitim komisyonunun başarısızlığı araştırıldı, bazı eğitimcilerin hükümetin politikalarını eleştirdiği tespit edildi.

Eğitim Bakanı’nın isimi haberlerde yalnızca ‘Park’ olarak söylendi ve 50’li yaşlarında olduğu ifade edildi.

Kuzey Kore lideri Kim Jong-un Eğitim Bakanı’nı idam etti!

GENERALİ PİRANA AKVARYUMUNA ATMIŞTI

Çılgın lider Kim Jong-un’un kendisine darbe girişiminde bulunmakla suçladığı bir generali piranalarla dolu bir akvaryuma atarak infaz ettiği, 2019 senesinde dünya gündemine bomba gibi düşmüştü.

İngiliz medyası o tarihte, isimi açıklanmayan generalin Kuzey Kore liderinin rezidansındaki, içinde Brezilya’dan getirtilen yüzlerce pirananın bulunduğu akvaryuma atılır atılmaz öldüğünü yazmıştı.

ENİŞTESİNİ KÖPEKLERE PARÇALATTI

37 yaşındaki Kim Jong-un, vatananetle suçladığı eniştesi Çang Sung-taek ve beş öbür görevliyi ise 2013 senesinin sonunda idam etmiş, haber dünyaya ülkenin resmi ajansı KCNA tarafından duyurulmuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.