Kuzey Kore Lideri Kim Jong-un Beyaz Atıyla Şov Yaptı

Kuzey Kore lideri Kim Jong-un, beyaz atıyla "Kim hanedanlığının ana yurdu" kabul edilen kutsal Paektu dağının karlı zirvesine çıktı.

Devlet denetimindeki Kuzey Kore medyası, Kim’in at sırtındaki pozlarını “dünyayı hayretler içinde bırakacak ve Kore devrimini ileri taşıyacak büyük bir operasyonun habercisi” olarak yorumladı. Fotoğrafları yayımlayan Kuzey Kore resmi haber ajansı KCNA, “büyük operasyonun” ne olacağına ilişkin ayrıntı vermedi.

Reuters ajansı, Kuzey Kore liderinin önemli kararlar öncesinde bu dağa çıktığına dikkat çekti. Ajansa göre uzmanlar, Kim’in dağa çıkmasının, nükleer silah ve balistik füze programları nedeniyle baskı altında olan Kuzey Kore’nin uluslararası yaptırımlara meydan okumasını simgelediğini söylüyor. Yine bazı uzmanlar ise Kuzey Kore liderinin bir uzay programı başlatma olasılığı üzerinde tartışıyor. Uzmanlar Kuzey Kore’nin ekonomik ve teknolojik kapasitesini arttıracak bir adım bekliyor.

“MİTOLOJİK PROPAGANDA”

NK News’dan Kuzey Kore uzmanı Rachel Minyoung Lee, Kim’in dağa çıkışıyla ilgili haberlerde devlet medyasında kullanılan dile gönderme yaparak “Kim, büyük kararlar alma alma arifesinde olabilir. Kim’in Paektu’ya çıkışı ve at sırtındaki fotoğrafları halka mitolojik bir propagandayla sunuluyor” diye konuştu.

Kuzey Kore Lideri Kim Jong-un Beyaz Atıyla Şov Yaptı Kuzey Kore Lideri Kim Jong-un Beyaz Atıyla Şov Yaptı Kuzey Kore Lideri Kim Jong-un Beyaz Atıyla Şov Yaptı Kuzey Kore Lideri Kim Jong-un Beyaz Atıyla Şov Yaptı

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı