Kuzey Kore Kısa Menzilli Füze Attı

Kuzey Kore’nin ABD’ye nükleer görüşmeler konusunda tekrar yeşil ışık yakmasının hemen ardından kısa menzilli füze denemesi yapması kafaları karıştırdı.

Güney Koreli Yonhap haber ajansının haberine göre, Kuzey Kore kısa menzilli bir füze denemesi gerçekleştirdi. Güney Kore Genelkurmay Başkanlığı açıklamasına dayandırılan haberde, sabah 6 sularında Kuzey Kore’nin Doğu Denizi’ne iki kısa menzilli füze fırlattığı belirtildi.

Kuzey Kore’nin başkent Pyongyang’ın 80 kilometre kuzeyinde Kaeçon kenti yakınlarında Doğu Denizi’ne doğru iki adet kısa menzilli füze attığı bilgisi verildi. Her iki füzenin de 330 kilometre boyunca ilerledikleri de gelen bilgiler arasında.

GÜNEY KORE’DEN SERT AÇIKLAMA

Güney Kore Genelkurmay Başkanlığı füze testlerinin ardından bir açıklama yaptı ve Kuzey Kore’nin bölge gerilimini arttıran bu tür eylemlere artık bir son vermesi istendi. Öte yandan Kuzey Kore’nin ABD’ye nükleer görüşmeler konusunda tekrar yeşil ışık vermesinden çok kısa bir süre sonra böyle bir girişimde bulunması çok sayıda soru işareti doğurdu.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı