adplus-dvertising

Kuzey Kore, ilk kez koronvirüs vakası açıkladı!

Koronavirüs pandemisinin başlangıcından bu zamana kadara ülkede salgının yayılmadığını öne süren Kuzey Kore’de ilk defa Kovid-19 vakası belirlendiği bildirildi. Ülkede vaka başkent Pyongyang’da görüldü. Kaç vakanın belirlendiği bilgisi paylaşılmazken vakaların Omicron’un “BA.2” olarak bilinen alt varyantı olduğu ifade edildi.
Takip et
Kuzey Kore, ilk kez koronvirüs vakası açıkladı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Kuzey Kore’de ilk defa Kovid-19 vakası belirlendiği bildirildi. Pandeminin başlangıcından bu yana ülkede salgının yayılmadığını öne süren Kuzey Kore’de vaka başkent Pyongyang’da görülürken kaç vakanın belirlendiği bilgisi paylaşılmadı.

Kuzey Kore, ilk kez koronvirüs vakası açıkladı!

OMICRON’UN ALT VARYANTI

Resmi Kore Merkezi Haber Ajansının (KCNA) haberinde, Kuzey Kore’nin başkenti Pyongyang’daki hastalardan alınan örneklerde Kovid-19’a rastlandığı duyuruldu.

Haberde, kaç vakanın belirlendiği bilgisi paylaşılmazken, vakaların Omicron’un “BA.2” olarak bilinen alt varyantı olduğu ifade edildi.

Tespit edilen vakaların sonrasında ülkede “acil vaziyet” ilan edilirken, aralarında Kuzey Kore lideri Kim Jong-un da bulunduğu üst düzey yetkililerin salgın vaziyetini görüşmek üzere düzenledikleri toplantıda, maksimum acil salgın önleme sisteminin uygulanması kararı alındığı söylendi.

KİM’DEN SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI ÇAĞRISI

Kim, toplantının sonrasında salgının yayılmasını engellemek maksadıyla ülkedeki bütün il ve ilçelerde “sokağa çıkma yasağı” uygulanması çağrısı yaptı.

Salgının üstesinden gelineceğini vurgulayan Kim, sağlık çalışanlarını iş yerlerinde ve evlerde dezenfeksiyon çabalarını hızlandırmaya ve salgına karşı bütün tıbbi ekipman ve malzemeleri kullanmaya çağırdı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.