adplus-dvertising

Kuzey Kore, füze iddialarını doğruladı! 1800 kilometreden hedefleri vurdu…

Kuzey Kore, geçtiğimiz günlerde 2 seyir füzesi fırlattığını doğrulayarak 1800 kilometre uzaktaki hedeflerin başarıyla vurulduğunu açıklamasının sonrasında dün denenen silahların da taktik güdümlü füze olduğu belirtildi.
Takip et
Kuzey Kore, füze iddialarını doğruladı! 1800 kilometreden hedefleri vurdu…
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Ocak ayının başından itibaren füze programına hız kazandıran Kuzey Kore, geçtiğimiz salı günü gerçekleştirdiği füze denemelerini doğrulamasının sonrasında dün düzenlenen silah denemelerini de doğruladı.

Devlet kontrolündeki Kore Merkezi Haber Ajansı (KCNA), dün düzenlenen füze denemesinde iki yöntem güdümlü füzenin başarılı bir biçimde test edildiğini açıkladı. Füze denemelerini bizzat gözlemleyen lider Kim Jong Un’un ise son test atışlarını denetleyip denetlemediğine ilişkin bilgi paylaşılmazken, son füze denemelerinin yaptırımlar sebebiyle zorlu bir süreçten geçen Kuzey Kore’nin, ABD’yi müzakere masasına geri getirmeye istekli olduğuna inanılan bir zamanda gelmesinin endişeleri artırdığı söylendi. Pyongyang’ın, salı günü 2 seyir füzesi deneyerek bin 800 kilometre mesafedeki hedeflerin başarıyla vurulduğu söylenirken Japon Denizi’nde hedef alınan bir adayı vurmadan önce iki buçuk saatten fazla uçtuğu kaydedilen füzeler için “Uzun menzilli seyir füze sisteminin pratik savaş performansı, ülkenin savaş caydırıcılığını artırmada mühim bir rol oynayacak” ifadeleri kullanıldı.

Kuzey Kore, füze iddialarını doğruladı! 1800 kilometreden hedefleri vurdu…

OCAK AYINDA 6 FÜZE DENEMESİ

Bu ay 5 ve 11 Ocak tarihlerinde geleceğin savunma teknolojisi olarak gösterilen hipersonik füzeleri deneyen Pyongyang, 14 Ocak tarihinde de demir yolu tabanlı füze kabiliyetlerini test etmeye yönelik tatbikatın bir parçası olarak 2 yöntem güdümlü füze fırlattığını doğrulamıştı. 17 Ocak’ta iki yöntem güdümlü füze daha ateşleyen Kuzey Kore, 25 Ocak’ta ise seyir füzelerini test etmişti. Son olarak dün, Pyongyang’ın Japon Denizi istikametine doğru 2 yeni füze daha ateşlediği doğrulanmıştı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.