Kuzey Irak’ta 9 PKK’lı Terörist Öldürüldü

Pençe 3 Harekatı kapsamında, Kuzey Irak’taki Haftanin bölgesinde 9 terörist öldürüldü. Kıran Operasyonu kapsamında Şemdinli kırsalında öldürülen terörist sayısı ise 8’e yükseldi. Siirt ve Tunceli’de ise 1’er terörist öldürüldü. Böylece 24 saatte toplam 19 terörist etkisiz hale getirildi.

Terörle mücadele yurt içi ve yurt dışında tüm kararlılığı ile devam ediyor. Kıran Operasyonu ile Hakkari, Şırnak ve Van dağlarında PKK ile mücadele devam ederken Kuzey Irak’taki terör inlerini hedef alan Pençe 3 Harekatı da tüm hızıyla devam ediyor.

HAVA HAREKATIYLA VURULDULAR

Pençe-3 Harekatı kapsamında, Kuzey Irak’taki Haftanin bölgesine yönelik hava harekatı düzenlendi. Daha önce yerleri tespit edilen hedeflere hava operasyonu düzenlendi ve 9 PKK’lı terörist etkisiz hale getirildi. Yurt içinde devam eden ve 129 tim ile 2 bin 300 komandonun katıldığı Kıran Operasyonunda ise Hakkari’nin Şemdihli kırsalında öldürülen terörist sayısı ise 8’e yükseldi., Tunceli ve Siirt kırsallarında ise 1’er terörist etkisiz hale getirildi.

Kuzey Irak’ta 9 PKK’lı Terörist Öldürüldü

PAŞA DA DAĞLARA ÇIKTI

Operasyonlara bizzat katılan Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, Kıran Harekatı ile ilgili yaptığı açıklamada Van dağlarının terör unsurlarından tamamen temizlendiğini Şırnak ve Hakkari’de ise dağlarda tek bir PKK’lı kalmayana kadar mücadelenin devam edeceğini söylemişti. Hücum yeleğini giyip silahını kuşanarak dağlara çıkan Paşa’nın bu tavrı Mehmetçik’e de büyük moral oluyor.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı