adplus-dvertising

Kuzenini öldüren doktorun emniyet ifadesi ortaya çıktı

Gaziantep’te husumetli olduğu kuzenini öldüren doktor Bekir Çelik’in emniyet ifadesi gün yüzüne çıktı.
Takip et
Kuzenini öldüren doktorun emniyet ifadesi ortaya çıktı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İfadesinde olaydan önce 2 kez 112’yi arayarak polis ekibi talep ettiğini aktaran Çelik, kuzenlerine borç para vermediği için aralarında husumet başladığını söyleyerek, öldürdüğü kuzeninin kendisine satırla saldırdığını belirtti.

Gaziantep’te 2 gün önce husumetli olduğu kuzeni Alaaddin Çelik’le (34) ofisinin önünde münakaşaya Kadın Doğum Uzmanı Bekir Çelik, kuzenini silahla vurarak öldürdü. Satırlı silahlı kavgaya dönüşen münakaşa esnasında kuzeni Enes Çelik’i de yaralayan doktor Bekir Çelik, olay yerine gelen polis ekiplerine teslim oldu. Dün çıkarıldığı mahkemece tutuklanan doktor Çelik’in emniyet ifadesi gün yüzüne çıktı.
Doktor Çelik’in amcaoğulları ile aralarında başlayan husumetten dolayı 20 gün önce Batıkent Polis Merkezi Amirliği’ne giderek kendisi ve ailesi hakkında koruyucu önlem kararı çıkarttırdığı öğrenildi.

2 kez 112’yi aramış

Kuzeni Alaaddin Çelik’i öldürmeden önce ofisinin önünde onun kardeşleri Enes ve Mehmet Çelik tarafından darp edildiğini ifadesinde söyleyen doktor Çelik, olay öncesinde 2 kez 112 Acil Çağrı Merkezini arayarak risk altında olduğunu ve ofisinin olduğu siteye polis ekibi gönderilmesini talep ettiğini belirtti.

“Borç para vermeyince husumet başladı”

Emniyette verdiği ifadede öldürdüğü kuzeni Alaaddin ile kardeşleri Enes ve Mehmet’e her zaman elinden gelen yardımı yaptığını aktaran Çelik, kuzeni Enes’e otomobil alırken 50 bin lira borç para verdiğini belirtti. Sonrasında Mehmet ile Alaaddin’in de kendisinden borç para talep etmeye başladığını söyleyen Çelik, “Ben de kendileriyle bir daha görüşmedim. Bu tavrımdan dolayı aramızda husumet başladı. Bundan 20 gün önce Batıkent İbrahimli Polis Merkezine gidip isim vermeden tehdit edildiğimi belirterek adıma ve ailem ismine can güvenliği önlemi talebinde bulundum. Hakkımda ve ailem koruyucu önlem koruyucu önlem kararı uygulandı” ifadelerini kullandı.

Kuzenini öldüren doktorun emniyet ifadesi ortaya çıktı

“Beni darp edip çantamı çaldılar”

İfadesinde olay anını da anlatan doktor Çelik, 13.00 gibi dayısı A.Ç. ile ofisten çıktığını belirtti. Merdivenlerden indiği sırada sitenin alt katında kuzenleri Enes ile Mehmet’i gördüğünü aktaran Çelik ifadesinde, “Ben de onu görünce 112’yi aradım. Risk altında olduğumu bir ekip gönderilmesini istedim. O sırada Mehmet ve Enes gelip beni darp etti. İkisinden biri omuzuma asılı olan çantamı alıp kaçtı. Bunun üstüne 112’yi yeniden arayıp vaziyeti anlattım. Bir an önce ekibin gelmesini istedim” şeklinde konuştu

“Alaattin bana satırla saldırdı, kendimi korumak için ateş ettim”

Polisi beklemek için site güvenliğinin önüne indiği sırada sağında Enes, solunda Mehmet Çelik’i gördüğünü paylaşan Çelik, “O esnada Alaattin Çelik elinde satırla benim üstüme hızla gelmeye başladı. Bende kendimi koruma maksatlı taşıma ruhsatlı silahımı çıkarıp atışa hazır hale getirdim. Aramızda oldukça az bir mesafe kala Alaattin’in ayağına doğru ateş ettim. O sıra Alaattin yere düştü. Mehmet ve Enes’e de onları korkutmak için ateş ettim. Üstüme gelemediler. Tabancayı yere bırakarak polislere teslim oldum. Saldırıyı def etmek için silah kullandım. Kimseyi öldürme amacım yoktu. Keşke böyle sonuçlanmasaydı” dedi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.