adplus-dvertising

Kuyumcunun uyanıklığı vatandaşı dolandırılmaktan kurtardı

Kırşehir’de dükkanına gelen müşterisinin tedirgin davranışlarından şüphelenen kuyumcu, vatandaşın dolandırılmasını engelledi.
Takip et
Kuyumcunun uyanıklığı vatandaşı dolandırılmaktan kurtardı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Olay; şehirde hizmet veren bir kuyumcuda yaşandı. Kuyumcu Mehmet Zaman, dükkanına gelen ve önceden de alışveriş yapan bir müşterisinin davranışlarından şüphe duydu. İki tane 25’er gramlık bilezik isteyen ama tedirgin davranışlar sergileyen müşterisinin talebini yerine getirmeyen kuyumcu Zaman, uzun zaman müşterisini ikna etmeye çalıştı. Neden telaşlı biçimde altın istediğini soran Zaman, müşterisinin tutarsız cevaplar vermesi sonrası şüphelendi. Yaşananları anlatan Kuyumcu Zaman, “İşimin yoğun olduğu zamanda yakından da tanıdığım müşterimiz kalabalığın arasını yararak geldi. 2 tane bilezik istedi. Bu vaziyeti ise aceleci biçimde belirtti ve gözleri kızarmış haldeydi. Bir süre beklettim. 2 farklı 25’er gramlık bilezik istedi. Ama model söylemedi. Şüphelendim çünkü; bilezik alacak kişi model, gram ve ölçü ister” şeklinde konuştu.

Kuyumcunun uyanıklığı vatandaşı dolandırılmaktan kurtardı

“Ailesi jandarmanın elinde diyerek kandırmışlar”

Müşterisini uzun süren çalışma sonrası ikna eden kuyumcu Mehmet Zaman; “Müşterimi ‘ailen jandarmanın elinde’ diyerek kandırmak istemişler. Adamı korkutmuşlar. İkna çalışmamın yanında müşterimin telefonda irtibat kurduğu dolandırıcı ile muhatap da oldum. Müşterimin telefonunu aldığım gibi dükkanıma girdim ve telefonu kapattılar. Bir müşterimi dolandırıcılıktan kurtarmış oldum. 25’er gramlık iki bilezik istedi. O da 48 – 50 bin lira arasında fiyatı değişiyor” diyerek konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.