adplus-dvertising

Kütahya Şehir Hastanesi inşaatı devam ediyor

Kütahya Şehir Hastanesi inşaatında mimari, elektrik, mekanik, tesisat ve altyapı çalışmalarının devam ettiği bildirildi.
Takip et
Kütahya Şehir Hastanesi inşaatı devam ediyor
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Toplam 150 bin metrekarelik alan üstüne yapılmakta olan Kütahya Şehir Hastanesi’nde odaların 159’unun tek kişilik, 136’sının ise çift kişilik olarak dizayn edileceği öğrenildi. Hastane tamamlandığında 15 ameliyathanesi, 79 yoğun bakım yatağı, 13 diyaliz ve 14 kemoterapi koltuğu ile hizmet vereceği vurgulandı. Şehir Hastanesi’nde her branştan 152 polikliniğin, fizik tedavi ve rehabilitasyonda ise 20 polikliniğin hizmet vereceği dile getirildi.

Kütahya Şehir Hastanesi inşaatı devam ediyor

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlık Divanı Katip mensubu ve AK Parti Kütahya Milletvekili İshak Gazel, “Hastane inşaatımız hızlı bir biçimde devam ediyor. En kısa zamanda bu hastanemizin içine gidip vatandaşlarımızın kaliteli hizmet almasını sağlayacağız. Kütahyamız çok modern bir hastanemizle buluşacak. Yalnızca burada değil, Yoncalı’da da 100 yatak kapasiteli hastane inşaatımız devam ediyor” şeklinde konuştu. Kütahya Evliya Çelebi Mahallesi’nde yapımı devam eden Kütahya Şehir Hastanesi, İhlas Haber Ajansı (İHA) tarafından havadan da görüntülendi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.