adplus-dvertising

Kuşadası’nda sık sık elektrik kesintisine neden olan “hırsız fare” böyle yakalandı

Aydın’ın Kuşadası ilçesinde son günlerde sık sık meydana gelen elektrik kesintilerinin nedeni gün yüzüne çıktı. Zaman zaman hem kenti elektriksiz bırakan hem de trafolardan çaldığı malzemelerle elektrik kurumuna ortalama 1.5 milyon TL zarara uğratan hırsız son işinde yakalandı.
Takip et
Kuşadası’nda sık sık elektrik kesintisine neden olan “hırsız fare” böyle yakalandı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İlginç olay ilçeye bağlı İkiçeşmelik Mahallesi’nde yaşandı. Mahalle sakinleri bölgede bulunan bir trafo binasına şüpheli hareketler sergileyen bir şahsın girdiğini görünce vaziyeti polis ekiplerine bildirdi. Kısa sürede bölgeye gelen polis ve ADM Elektrik Dağıtım Firması ekipleri trafonun kapısının kapalı olduğunu görünce ihbarı yanlış olarak değerlendirdi. Fakat ihbarcının ısrarla içeriye biri girdi demesi üstüne içeriden de özel bir düzenekle kapatıldığı tespit edilen trafo binası ADM ekipleri tarafından açıldı.

Hırsız 25 santimlik yere nasıl kendini sığdırdı kimse anlayamadı

İçeri giren polis ekipleri ilk etapta trafo binasının içinde kimseyi bulamadı. Normal koşullarda bir insanın girmesinin mümkün olmadığı trafonun ara bölmesinden kötü bir ter kokusu gelmesi üstüne normal bir insanın girmesinin mümkün olmadığı ara bölmeyi inceleyen ekipler ilçeyi devamlı elektriksiz bırakan hırsızı burada yakaladı.

Oldukça pişkin ve bir o kadar da arsız görünen hırsız polisin çık dışarı uyarısına “Kelepçe takmayacaksanız öyle çıkarım” karşılığı verdi. Canını hiçe sayarak girdiği delikten zorlana zorlana çıkarılan hırsız kelepçelenerek polis merkezine götürüldü.

Vatandaşların tepki gösterdiği ve yaz sıcaklarının en etkili olduğu günlerde binlerce vatandaşı elektriksiz bırakan hırsızın trafolardan elektrik aksamı ve bakır malzeme çaldığı öğrenildi. İlginç hırsızlık girişimi ve hırsızın yakalanma anları kameralara bu şekilde yansıdı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.