adplus-dvertising

Kurtulsun diye ABD askerlerine verilen 2 aylık Süheyl bebek kayıp!

Mirza Ali’nin, Kabil Havaalanı’ndaki izdihamda ABD askerlerine teslim ettiği 2 aylık bebeği Süheyl ortadan kayboldu. Ne olduysa yarım saat içinde olduğunu belirten acılı baba, ABD’li askerlerin kayıtsızlığından şikayetçi.
Takip et
Kurtulsun diye ABD askerlerine verilen 2 aylık Süheyl bebek kayıp!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Afganistan’da Taliban’ın kontrolü ele almasının sonrasında yapılan tahliye çalışmaları esnasında dikenli tellerin üstünden ABD askerlerine verilen 2 aylık bebek kayboldu. ABD Büyükelçiliği’nde 10 sene boyunca güvenlik görevlisi olarak çalışan Mirza Ali, tahliyeler sırasında ülkeden ayrılmak için eşi ve 5 çocuğuyla Kabil Havalimanı’na gitti.

Çıkan kaosta çocuğunun ezilmesinden korkan Ali, 2 aylık Süheyl’i dikenli tellerin üstünden ABD askerlerine teslim etti. Beş metre uzağındaki girişten geçerek bebeğine ulaşmayı planladığını belirten Ali, kalabalık dolayısıyla geçişin yarım saat sürdüğünü ve çitin öbür tarafına vardığında Süheyl’i bulamadığını belirtti.

FAKİR AFGANLAR ÇOCUKLARINI SATIYOR

Afganistan’da bazı aileler geçim sıkıntısı dolayısıyla çocuklarını satmaya başladı. Badgis vilayetinin merkez ilçesi Kale-i Nev’e 8 kilometre mesafedeki çadırlarda yaşayan aileler, bunlardan kimileri. Akşamları ateş yakarak ısınan ve çadırlarını aydınlatan aileler, içme suyunu çevredeki derelerden sağlıyor. Yiyecek ekmek bulamadıklarını söyleyen Afganlar, hem fakirlikten kurtulmak için hem de çocuklarının daha iyi bir geleceğe sahip olabileceği ümidiyle çocuklarının satılmasını bekliyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.