Kurtlar Vadisi Yapımcısı Pana Film’e Haciz Şoku

Kurtlar Vadi'nin yapımcsı olarak tanınan Pana Film'in iki kamyon eşyası, Pana Konut AŞ'nin borçlarını ödeyemediği gerekçesiyle haczedildi.

İstanbul/Kadıköy’e bağlı Fikirtepe semtinde yarım kalan konut inşaatlarıyla gündeme gelen Pana Konut AŞ hakkında borçlarını ödeyemediği gerekçesiyle, alacaklı durumda olan bir faktoring şirketi tarafından haciz işlemi başlatıldığı öğrenildi. Pana Film Sinema Televizyon Prodüksiyon San. ve Tic AŞ ile Pana Konut AŞ ve Selimoğlu Yapı AŞ arasında organik bağ bulunduğu iddiası ile Pana Film’e yönlendirilen haciz işlemlerinde, 2 kamyon eşya haczedilerek Yeddiemin deposuna gönderildi.

Kurtlar Vadisi Yapımcısı Pana Film’e Haciz Şoku

İPTAL TALEBİ REDDEDİLDİ

Pana Film avukatları, yapılan takibin iptali için icra hukuk mahkemesine başvurdu. Ancak 16. İcra Hukuk Mahkemesi avukatların iptal talebini reddederek haciz işlemlerininin devamına karar verdi. Bu kararın üzerine, Pana Film’in sahibi Necati Şaşmaz’ın kardeşi Tayyar Raci Şaşmaz’a ait inşaat şirketinden 7.2 milyon lira alacaklı olduğu iddia edilen faktoring şirketin avukatları, haciz memurları ve polis ekipleri eşliğinde Pana Film’in Üsküdar’da bulunan merkezine gitti.

HACİZ İŞLEMLERİ YAKLAŞIK 10 SAAT SÜRDÜ

Yapılan görüşmelerin ardından kilitli olan kapıların çilingire açtırılması sonucu saat 12.40’ta başlayan haciz işlemleri, 23.00’e kadar sürdü. 11 sayfalık haciz tutanağına göre, haczedilen eşyalar arasında, televizyon, bilgisayar, ses sistemleri, fotokopi makineleri ve x-ray cihazı yer aldı. İki kamyonu dolduran eşyalar, Yeddiemin deposuna götürülürken alacaklı şirketin avukatı Mustafa Büyükbaş, haciz işlemlerinin bugün de devam edeceği bilgisini paylaştı.

Kurtlar Vadisi Yapımcısı Pana Film’e Haciz Şoku Kurtlar Vadisi Yapımcısı Pana Film’e Haciz Şoku

Haber Etiketleri

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı