Kurtlar Köye İndi, Tüfeği Kapan Nöbete Başladı!

Trabzon’da doğal yaşamda yiyecek bulmakta zorlanan kurtlar meralardaki hayvanlara saldırınca köylüler çareyi tüfekle nöbet tutmakta buldu.

Trabzon’da kurt korkusu yaşanıyor… Şalpazarı’na bağlı köylerde, yaklaşık 2 bin 200 metre rakımda yaşayan kurtlar, doğal yaşam alanlarında yiyecek bulmakta zorlanınca köylere indi. Meralardaki evcil hayvanlara saldıran kurtlar köylüler içinde büyük panik yaratınca vatandaşlar çareyi nöbet tutmakta buldu.

Hemen hemen her gün geçim kaynağı olan hayvanları aç kurtlara kaptıran yöre halkı tüfeğini kaptığı gibi kurt beklemeye başladı. Hayvanlarıyla yaz aylarını geçirmek için yüksek yerlerdeki yaylalarına göçen köylüler kendi önlemlerini almakta kararlı görünüyor. Elleri tetikte bekleyen köylüler zaman zaman havaya ateş ederek yaklaşması muhtemel kurtları, henüz tehlike yaratmamışken kaçırmayı amaçlıyor. Bunu yapmaya mecbur olduklarını belirten köylüler tek geçim kaynakları olan hayvanlarının kurtların hedefi olmalarını istemediklerini belirtiyor.

8 HAYVAN TELEF OLDU

Hayvanlarının hayatlarından endişe ettikleri kadar kendi hayatlarını da düşündüklerini söyleyen köylü kadınlar komşularına gitmeye bile korktuklarını ve çareyi tüfekli nöbette bulduklarını belirtiyorlar. Bir ay içinde 15 hayvanın kurt saldırılarına hedef olduğu köyde şimdiye kadar 8 hayvan telef oldu. Köylüler sisli ve karanlık havalarda çocuklarının dışarı çıkmasına kesinlikle izin vermediklerini belirterek bu saldırılara bir an önce önlem alınmasını istiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı