Kurtlar, Çoban Köpeğini Tuzağa Düşürüp Telef Etti

Ardahan’a bağlı Çıldır ilçesinde sürü halinde gezdiği belirlenen kurtlar, bir çobana ait köpeği tuzağa düşürerek telef etti.

Doğada yiyecek bulmakta zorlanan kurtlar, son yıllarda yerleşim yerlerine yakın yaşamaya başladı. Bu da vatandaşlar arasında paniğe neden oluyor. Ardahan'a bağlı Çıldır ilçesinde yaşanan son olay, tehlikenin boyutunu bir kez daha gözler önüne serdi.

Daha önce bölgede sürü halinde gezdikleri belirlenen kurtlar, koyun otlatan çobanın köpeğini hedef aldı. Avlarını tuzağa düşürmek için kurt kapanı taktiğini kullanan kurtlar, çobanın yanında bekleyen köpeği üzerlerine çekmek için sürüden bir kurdu görevlendirdi. Köpeğe peşine takıp kaçmaya başlayan kurt, tepenin arkasında bekleyen diğer sürü üyelerinin yanına gitti. Her şeyden habersiz kurdun peşinden giden köpek, burada diğer sürü üyelerinin saldırısı ile telef oldu.

ÇOBAN, NEYE UĞRADIĞINI ŞAŞIRDI

Olay karşısında neye uğradığını şaşıran çoban, köpeği için üzgün olduğunu belirtti. Bölgede son yıllarda kurt sayısında ciddi artış olduğunu belirten çoban, "Özellikle kış aylarında yerleşim yerlerinin içine kadar girebiliyorlar. Tüm köpekleri telef ettiler. Kimsenin kapısında köpek kalmadı. Sürü halinde geziyorlar ve kış aylarında insanlara da saldırabiliyorlar. Ne yapacağımızı bilemez haldeyiz" dedi.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı