Kürt Gençlerin Düğünde Öpüşmesi Sosyal Medyada Konuşuldu

Sosyal medya üzerinden paylaşılan videoda Kürt çiftlerin öpüşmesi sosyal medya üzerinde tartışma yarattı. Kimisi desteklerken kimisi eleştirdi.
Kürt Gençlerin Düğünde Öpüşmesi Sosyal Medyada Konuşuldu
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Superhaber.tv’de ‘kürtler bu görüntüyü tartışıyor’ adlı bir habere yer verildi. Yer alan videoda genç çiftlerin öpüştüğü anlar paylaşıldı. Videoyu paylaşan kullanıcı, bu paylaşımı “Yeryüzünde bir düğünde ilk dudaktan öpüşen Kürt çift bence.” notu ile paylaştı. Notun devamında ise bu duruma açıklık getiren kullanıcı, “Töre, gelenek ve saygı gereği Kürt erkekler, toplum içinde sevgili, nişanlısı veya karısı ile çok mesafeli ve resmidir.” bilgisini paylaşarak videonun bu yüzden ilginç olduğunu açıkladı.

Bu video sosyal medyada ise tartışmalara neden oldu. Bazı kullanıcılar bu durumun normal olduğunu ifade ederken bazıları ise karşı çıktı. Karşı çıkanlar ise bu durumun törelere uymadığından dolayı karşı çıktıklarını ve tepki gösterdiklerini belirtti.

Normal karşılayanlar ise bu videoya “Öpüşmek normal ise neden yeni bir kıta keşfetmiş gibi hayretle şaşırarak paylaşıyorsunuz?” diyerek olayın normalliğini belirtiyor.

Kürt Gençlerin Düğünde Öpüşmesi Sosyal Medyada Konuşuldu

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.