Kürşat Yılmaz Hakkında Karar Verildi! Yargıtay İlk Kararı Bozmuştu

Suç örgütü lideri olduğu iddia edilen Kürşat Yılmaz, yeniden görülen davası sonucunda 11 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Yeraltı dünyasının meşhur adlarından Kürşat Yılmaz, Yargıtay’ın bozma ilamından sonra tekrardan yapılan yargılamada “suç işlemek maksadıyla örgüt kurmak ve özellikli yağmaya teşebbüs” suçlarından 11 sene 3 ay hapse mahkum edildi.

Suç örgütü lideri olduğu gerekçesiyle 66 sene hapis cezasına çarptırılan yeraltı dünyasının meşhur adlarından Kürşat Yılmaz’ın Yargıtay’dan dönen davasında, karar çıktı.

Kürşat Yılmaz, “Suç işlemek maksadıyla örgüt kurmak ve yönetmek” ve “Yağmaya teşebbüs” suçlarından toplam 11 sene 3 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Sanıklar İbrahim Tatlıses’in ve Alişan Serkan Tektaş’ın örgüte para yardımında bulunmak suçundan açılan davalarının zamanaşımı süresi dolduğu gerekçesiyle düşme kararı verildi.

Ayrıca sanık Cemal Enginyurt ile ilgili “Örgüte mensup olmamakla beraber örgüt adına suç işlemek” ve “Nitelikli yağmaya teşebbüs” suçlarından beraat kararlarının bozulmasına yönelik 24 Haziran 2018’de 27. dönem milletvekili seçilmesi dolayısıyla dosyasının ayrılmasına ve yargılamanın durdurulmasına karar verildi.

Diğer sanıklar da çeşitli cezalar aldılar.

KÜRŞAT YILMAZ KİMDİR?

12 Eylül Darbesi öncesinde Ülkücü Gençler Derneği (ÜGD) ‘nde yetkili kişilerden olan Kürşat Yılmaz, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Özel Kalemi’nde çalışan Polis Memuresi Tülay Çetin‘le sürpriz bir evlilik yapmasıyla tekrar ismini duyurdu. Gene kısa bir müddet sonra ismi iki cinayete karıştı ve cezaevinde bulunduğu dönemde özel izinle evlenen Yılmaz’ın isimi ilk olarak Banker Kastelli olarak bilinen Cevher Özden’i vurma olayında gündeme geldi. 17 Nisan 1999′da Türkiye’ye iade edilen ve Kartal Özel Tip Kapalı Cezaevi’ne konulan Yılmaz, 15 Temmuz 1999′da Kuşadası eski Belediye Başkanı Lütfi Suyolcu’yu öldüren tetikçi Fırat Erdoğan’ı azmettirdiği gerekçesiyle suç ortağı Yavuz Kaşıkçı’yla beraber ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı