Kürşat Ayvatoğlu’nun uyuşturucu videosu şantaj için çekilmiş!

Uyuşturucu videosu ile gündeme gelen Kürşat Ayvatoğlu'nun görüntüleri tanıkların ifadeleri ardından yeni bir boyut kazandı. İddialara göre Kürşat Ayvatoğlu, uyuşturucu videosunu başka bir kişiye şantaj yapmak maksadıyla çekmiş.
Takip et
Kürşat Ayvatoğlu’nun uyuşturucu videosu şantaj için çekilmiş!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan 7 şüpheli, emniyetteki işlemlerinin sonrasında adliyeye getirildi.

Soruşturmayı yürüten cumhuriyet savcısına ifade veren şüphelilerden biri savcılıkça serbest bırakıldı.

ADLİ KONTROL KOŞULUYLA SERBEST BIRAKILDILAR

Savcı, ifade ardından Ayvatoğlu, Ayhan O. ve Onur S’yi, “uyuşturucu ticareti yapma yahut sağlama”, Mehmet Yağız M’yi “uyuşturucu ticareti yapma yahut sağlama” ve “uyuşturucu yahut uyarıcı madde kullanılmasını özendirme”, Ufuk K’yi “uyuşturucu yahut uyarıcı madde kullanılmasını özendirme”, Melih D’yi ise “şantaj” suçundan tutuklanmaları talebiyle hakimliğe sevk etti.

Nöbetçi sulh ceza hakimliğince sorgulanan zanlılar, adli kontrol koşuluyla serbest bırakıldı.

Adli kontrol kapsamında bütün şüphelilere yurt dışına çıkış yasağı getirildi.

Hakimlik öte yandan Ayvatoğlu ve Ayhan O’nun “konutu terk etmemesine”, öbür zanlıların ise haftada 2 gün kolluğa imza vermesine hükmetti.

BAŞSAVCILIK KARAR İTİRAZ ETTİ

Bu arada Ankara Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklamada, sulh ceza hakimliğinin, zanlıları serbest bırakmasına itirazda bulunulduğu bildirildi.

ŞANTAJ YAPMAK İÇİN VİDEOYU ÇEKTİRMİŞ

Öte yandan Ayvatoğlu’nun gözaltına alınan arkadaşlarının ifadeleri gün yüzüne çıktı. Yeni Şafak Gazetesi’nin haberine göre Ufuk K., Ayvatoğlu’nun görüntüleri başkasına şantaj yapmak için çektirdiğini belirtti. Görüntülerde şantaj yapılmak istenen kişinin çıkmaması üstüne Ayvatoğlu’nun videoyu sildirdiğini söyleyen Ufuk K. videoyu geri yükleyip Yağız M.’ye gönderdiğini ifade etti.

Yağız M. ise arasında husumet bulunan Ayvatoğlu’nu videoyu paylaşarak rezil etmek istediğini aktardı. Ufuk K., Ayvatoğlu ile Yağız M. arasındaki husumeti bilmediğini, bilseydi videoyu atmayacağını söyledi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.