Kurretülayn Matur kimdir, nereli, kaç yaşında?

Semih Öztürk, uzun yıllardır aşk yaşadığı Kurretülayn Matur ile dün evlendi. Haberin duyulmasının ardından Kurretülayn Matur'un kim olduğu sıklıkla araştırılmaya başlandı. Kurretülayn Matur kimdir, boyu kaç? Kurretülayn Matur nereli? Kurretülayn Matur kaç yaşında? Mesleği ne? Kurretülayn ne demek? İşte tüm detaylar

Doğum tarihi:  31 Ekim 1990

Doğum yeri: Ankara’da Keçiören

Eğitimi: İstanbul Üniversitesi

Eşi:  Semih Öztürk

Kurretülayn Matur kimdir, nereli, kaç yaşında?

Kurretülayn ne demek?

Kurretülayn Arapça’da Nur Gözlü demektir.

Babası Mardin’li, annesi Isparta’lıdır. Ailesi 7 yıldır Karaman’da yaşamaktadır. İstanbul Üniversitesi mezunudur ve İstanbul’da yaşamaktadır. İstanbul Fatih Üniversitesinin Fatih sanat tiyatrosunda oyuncu kadrosundadır.

1.64 boyunda ve bekar olan Kurretülayn Matur, daha önce Tiyatro, dizi ve reklamlarında oynamıştır. Audrey Hepburn’u örnek almakta ve ileride büyük bir oyuncu olmak istemektedir.

2012 yılında Kanal D’de yayınlanan ilk sezon Ertem Şener’in, 2. Sezon Zuhal Topal’ın sunduğu “Kazanmak İçin 1 Dakika” adlı bir yarışma programına ilk sezon katıldı. Bu yarışmayı kazanarak 16 bin liranın sahibi oldu.

Daha sonra 2014 yılında TV8 ekranlarına gelen Ütopya yarışmasına katıldı. 10 ay süren olan Ütopya yarışmasında 15 yarışmacı boş bir ahırın bulunduğu ıssız bir arazide hayvancılık ve tarım yaparak ve kişisel bazı eşyaların verildiği bir kulübede yaşamaya çalışan yarışmacılar  10 ay boyunca dünya ile bağlantılarını sadece bir telefondan sağlaydı. Yüzden fazla kamera ile sürekli olarak izlenen,  doğal yaşam ortamında 15 yarışmacı bir kulübede kendilerine verilen 2 inek ve 25 tavuk, gerekli kazma kürek gibi ve biraz da tohum ile yaşam savaşı verdiler.

2012 yılında yapımcısı Fatih Aksoy olan ve Vahide Gördüm ve Yetkin Dikinciler’in başrollerinde olduğu “Merhaba Hayat” adlı dizide Dilek karakterini canlandırdı.

2014 yılının Ekim ayında TV8 ekranlarında yayınlanmaya başlayan Acun Ilıcalı’nın yeni yarışma programı “Ütopya” adlı yarışmada Kurretülayn Matur; Altar Gültekin, Çağdaş Tahsin Yıldız, Gamze Çetinkaya, İnci Satır, İnci Melek Bozkaya, Ahmet Arda Sezen, Murat Rışvan, Özlem Sezgin, Semih Öztürk, Serkan Ercan (Ütopya), Tezcan Fenerliler, Tuğçe Aksoylu, Tuncay Kes, Türkan Gözcü ile yarıştı.

Yarışmada tanışan ikili geçtiğimiz gün ise evlenerek herkesi şaşırttı.

Kurretülayn Matur kimdir, nereli, kaç yaşında?

Tiyatro:
2012 – 2013 – Huzur Sokağı

Filmleri ve Dizileri:
2013 – Yumurcak TV- Can Çizgi Film
2012 – 2014 – İki Dünya Arasında (Aylin) (TV Dizisi)
2012 – Merhaba Hayat (Dilek) (TV Dizisi)2012
2011 – Farklı Boyut (Mihriban) (TV Dizisi) (31. Bölüm)
2011 – Ana Yüreği (Zehra) (TV Dizisi)
2010 – 2014 – Şefkat Tepe (Zehra) (TV Dizisi)
2010 – Fatmagül’ün Suçu Ne? (1. Sezon) (TV Dizisi)
2009 – 2010 – Kollama (Şehit Edilen İmamın Kızı) (3. Sezon) (TV Dizisi)

Oynadığı Reklam Filmleri:
2014 – KİNETİX – Sinem
2013 – Teknosa

Aldığı Eğitimler:
2012 – Oyuncu Koçu – Turgay Tanülkü
2011 – İstanbul Pana Sinema Akademisi
2011 – İstanbul Fırat Kültür Merkezi – Tiyatro Okulu
2010 – Ankara Ritüel Sanat Merkezi – Tiyatro
2010 – Anadolu Üniversitesi – Medya ve İletişim

Kurretülayn Matur kimdir, nereli, kaç yaşında? Kurretülayn Matur kimdir, nereli, kaç yaşında? Kurretülayn Matur kimdir, nereli, kaç yaşında? Kurretülayn Matur kimdir, nereli, kaç yaşında? Kurretülayn Matur kimdir, nereli, kaç yaşında? Kurretülayn Matur kimdir, nereli, kaç yaşında? Kurretülayn Matur kimdir, nereli, kaç yaşında?

Haber Etiketleri

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı