Kurbanlık Alışverişinde Sahte Para Skandalı!

Kurban pazarlarında dolaşan sahte para haberleri giderek artıyor. Kurban pazarlarında çokça dolaşmaya başlayan sahte paralara karşı hem satıcı hem de alıcılar uyarıldı.
Takip et
Kurbanlık Alışverişinde Sahte Para Skandalı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Edirne Tüketiciler Derneği Başkanı Murat Kocabaş, kurbanlık alırken sahte para kullanan dolandırıcılara karşı hem satıcıları hem de vatandaşları uyardı.

Kurban Bayramı’nı fırsat olarak gören sahtekarlar, çok sayıda kurbanlık satıcısını dolandırdı. Sahte paralarla kurbanlık alanlarında dolaşan sahtekarlardan bahseden Kocabaş, “Bayram yaklaştıkça pazarlar hareketlendi. Bunu fırsat bilen dolandırıcılar sahaya çıktılar. Tüm vatandaşlarımız uyanık olmalı. Yıllarca harcanan emek bir anda sahte paraya kurban gidiyor” ifadelerini kullandı.

GERÇEK PARALARIN İÇİNE YERLEŞTİRİYORLAR

Kurban pazarlarında özellikle nakit para alışverişi yapıldığına değinen Kocabaş, alım satım işlemlerini hızlıca bitirmeye çalışırken tüm emeği boşa giden satıcıları uyardı. Kocabaş, “Alım satım işlemleri sırasında paranın dikkatli bir şekilde sayılması ve sahte olup olmadığı kontrol edilmeli. Dolandırıcıların özellikle en çok kullandığı yöntem, gerçek paraların arasına koyulan sahte paralar. Bu konuda özellikle dikkatli olunmasını tavsiye ediyorum” diye konuştu.

Gerçek paraların üzerinde bulunan şeritler ve kağıdın içine gömülü olan Atatürk yüzü, sahte paraların içinde bulunmuyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.