Kurban Pazarlığı Sırasında Parmakları Kırıldı

Kayseri'de kurban pazarlığı sırasında parmakları kırılan vatandaş, barışmak için satıcıdan bin 500 lira daha indirim istedi.

Kayseri’de son yılların en ilginç kurban pazarlıklarından biri yaşandı. Besici Orhan Kaya, satacağı kurbanlık için elini tutarak pazarlık yaptığı adamın fark etmeden parmaklarını kırdı. Acı içinde hastaneye kaldırılan yaşlı adam, barışmak için bin 500 TL indirim istedi.

SOLUĞU HASTANEDE ALDI

Kayseri’ye bağlı Kocasinan ilçesinde kurbanını almak üzere pazara gelen Mustafa Ceviz, bir tosun beğendi. Besici Orhan Kaya ile tosun için pazarlık eden Ceviz’in pazarlık sırasında parmakları çok sıkıldığı için kırıldı. Pazarlığın ardından soluğu hastanede alan Ceviz, parmaklarının kırıldığını öğrenince, beğendiği kurbandan bin 500 TL daha indirim istedi.

“KENDİSİNDEN ÖZÜR DİLİYORUZ”

Parmakları kırılan vatandaştan gelen indirim talebini kabul ettiklerini belirten Kaya, yaşanan ilginç olayı şöyle anlattı: “Akşamüzeri bir hacı amcamız geldi. Hayvanın sağına soluna, dişine falan baktırdı ve beğendi. Hayvanın fiyatına 14 bin 500 TL istedik. Hacı baba 12 bin 500 TL verdi. Bizde 13 bin TL civarı pazarlık biter diye bekliyorduk. 12 bin 500 TL verdi. 45 dakika süren bir pazarlık sonucunda aracılar da araya girdi. 12 bin 750 TL’yi kabul etmedi. 45 dakika sonra hayırlaştık. Çetin geçen bir pazarlık sonucunda hacı babanın parmakları kırılmış. 1 saat sonra bu olayı öğrendik. Geçmiş olsun demek için yanına gittik ve helallik istedik. O da bizden bin 500 TL kadar fiyat indirimi istedi. Bizde kabul ettik. Kendisinden özür diliyoruz. Pazarlık sonucunda hacı baba dediği fiyata hayvanı aldı ama parmakları kırılmasaydı daha iyi olurdu.”

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı