adplus-dvertising

Kurban pazarının ‘Kral’ tosunu 50 bin TL’ye alıcısını bekliyor

Bingöl’de bayrama haftalar kala canlı hayvan pazarına getirilen 1 tonluk ‘Kral’ ismindeki tosun, 50 bin TL’ye alıcısını bekliyor.
Takip et
Kurban pazarının ‘Kral’ tosunu 50 bin TL’ye alıcısını bekliyor
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Ülke genelinde olduğu gibi Bingöl’de de Kurban Bayramı’nın yaklaşmasıyla beraber besiciler, kurbanlıklarını canlı hayvan pazarlarına getirmeye başladı. Çevre yolundaki Canlı Hayvan Pazarı’na getirilmeye başlanan kurbanlıklar içinde en pahalısı ise, besici Muhittin Aytar’ın 3 senedir beslediği ve ‘Kral’ ismini verdiği 1 tonluk tosun oldu. 3 senenin sonrasında satışa sunulan Kral, 50 bin TL’ye alıcısını bekliyor.

Kurbanlıkları hayvan pazarına getirdiğini söyleyen Muhittin Aytar, “Kral tosunumuz burada. Ortalama 1 tondur. 50 bin TL’ye satıyorum. 3 senedir bakıyorum ve pazara yeni çıkardım. Şu an alıcısını bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Kurban pazarının ‘Kral’ tosunu 50 bin TL’ye alıcısını bekliyor

Kurban Bayramı hazırlıklarını tamamladıklarını dile getiren Canlı Hayvan Pazarı Müdürü Sami Kaysadu ise, “Kurban Bayramı heyecanı her yıl olduğu gibi yaklaşmakta ve son haftalara girmek üzereyiz. Besicilerimiz, üreticilerimiz hayvan pazarına giriş yapmaya başladı. Bizler de bütün hazırlıklarımızı yapmış bulunmaktayız. Veteriner hekimi olsun, tarım müdürlüğü olsun ve canlı hayvan pazarı olarak bütün kontrolleri yapıyoruz. Küpesiz hayvan, sağlıklı olmayan hayvanları pazara almıyoruz. Her türlü tedbir alınmış vaziyette. Küçükbaş hayvanların fiyatı yaklaşık 2 bin ile 5 bin arasında değişmektedir. Düveler 15 binden başlayıp 25 bin TL’ye kadar satışları gerçekleşiyor. Pazara giriş yapan hayvanlar arasında Kral tosun var, üreticimiz fiyatını 50 bin lira olarak belirledi. İnşallah satışını yapar ve emeğinin karşılığını alır” dedi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.