Kurban Pazarının Hanım Ağası Görenleri Şaşkına Çeviriyor

Küçükçekmece'deki Kurban Pazarı'nın tek kadın satıcısı olan Hasiye Güler, Ağrı'dan getirdiği 35 büyükbaş hayvanını satmaya çalışıyor.
Kurban Pazarının Hanım Ağası Görenleri Şaşkına Çeviriyor
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Kurban Bayramı’na sayılı günler kalmışken vatandaşları kurban telaşı aldı. Henüz hayvanını almamış olan vatandaşlan kurban pazarlarına akın ederken İstanbul Küçükçekmece’de bulunan kurban pazarına gidenler gözlerine inanamıyor. Pazarın tek kadın besicisi olan Hasiye Güler görenleri şaşkına çeviriyor.

“KADINLARIN BAŞARAMAYACAĞI İŞ YOK”

Eşinin yardımlarıyla besiciliğe başlayan ve Ağrı’dan getirdiği 35 büyükbaş hayvanı satmaya çalışan Hasiye Güler pazara ve hayvanlarına olan ilgiden ise memnun. Tüm hayvanlarını satmak istediğini belirten Güler “Bu işi 25 yıldır yapıyorum. Eşimin sayesinde başladım. Eşim aşıladı bana hayvancılıkla ilgili sevgiyi. El ele verip bu işi yapmaya başladık. İnsanlar ilk dönemlerde gördüklerinde çok garipsediler. ‘Kadın çalışıyor’ dediler. Daha sonra alıştılar. Sevgi, saygı gösterdiler. ‘Hanım Ağa’ dediler. İşin zorluğu elbette çok. Ama bayanlar başarırım derse işin zorluğu kalmaz. Bakıyorsun, besliyorsun, yetiştiriyorsun, getiriyorsun, satıyorsun ve emek veriyorsun. Kadınlar çekimser kalmamalı. Kadınların başaramayacağı bir şey yoktur. Yeter ki kafaya taksınlar. Yaparım dedikten sonra her şeyi yaparız” ifadelerini kullandı.

Müşterilerinin ilgisinden memnun olduğunu belirten Güler sözlerini “Hayvanları Ağrı Dağı’ndan getiriyoruz. Kurbanlıkların durumu gayet iyi. Çoğu satıldı, 8 tane hayvanım kaldı” şeklinde noktaladı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.