Kurban Bayramı Tatili 9 Gün Olacak mı? En Yetkili İsim Noktayı Koydu

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, "Otelcilerle görüştüm. Odalar zaten dolu. Bence Kurban Bayramında 9 günlük tatile gerek yok" ifadelerini kullandı.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Kurban Bayramı tatili ile ilgili konuştu. Vatandaşların cevabını merakla beklediği, “Tatil 9 gün olacak mı?” sorusunu yanıtlayan Bakan’ın sözleri uzun tatil planları yapanların hevesini kursaklarında bırakacak cinsten.


“OTELLER ZATEN DOLU”

Kon ile ilgili son kararı Bakanlar Kurulu’nun vereceğini söyleyen Ersoy “Bayram tatilinin 9 gün olması, 5 gün olması bir şey ifade etmiyor, değişmiyor. Otelci arkadaşlardan öğrendim, zaten yerlerin çoğu da dolu. Öyle bir ihtiyaç olduğunu da sanmıyorum. Kabinenin vereceği bir karar. Benim şahsen bakanlık olarak karar verebileceğim bir konu değil; ama ihtiyaç da kaldığını sanmıyorum. Zaten Bodrum’da otellerin hepsi dolu.” ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin turizmde altın bir sezon geçirdiğini belirten Bakan sözlerini şöyle noktaladı: Bu sene inşallah ortalamada yüzde 13 ile 15 arası turist sayısında bir artışla karşılaşacağız. Rakamlar öyle gösteriyor. 50 milyon hedefini aştık, aşacağız gibi gözüküyor. 51 hatta 52 milyon turist sayısını yakalayacağız gibi görünüyor. 2023’e koyduğumuz, 75 milyon turist gibi iddialı bir hedefimiz var. Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı’yla bu hedeflerle ilgili çok ciddi çalışmalarımız olacak.

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı