Kur’an Kursuna Gelen Çocuklar Camide Karate Yapıyor

Yalova'da yaz kur'an kursuna katılan 220 çocuk haftanın bir günü, profesyonel eğitmen işliğinde camide karate yapıyor.

Camideki kur’an kursuna katılan çocuklar haftanın bir günü karate eğitimi alıyor…


Yalova’nın Çınarcık ilçesinde, müftülük tarafından 5 camide çocuklar için yaz kur’an kursu açıldı. Ancak bu kurs bildiklerinizden çok farklı. Çünkü kursa katılan 220 çocuk haftanın bir günü cami içinde karate eğitimi alıyor. 62 yaşındaki profesyonel karate hocası Zekeriya Ekinci tarafından eğitilen çocukların eğlenceli anları ise dikkat çekiyor.

“CAMİ HOCALARI ÖNCÜLÜK ETTİ”

Çınarcık İlçe Müftüsü İdris Yavuzyiğit konu ile ilgili olarak “Camilerdeki hocalarımız buna öncülük yaptı. Çocuklarımız Kur’an-ı Kerim’i okumayı öğrenirken, karateci ve antrenör Zekeriya Ekinci de onlara spor yaptırıyor. Vaktini ayırıp da camilerimizdeki öğrencilerimizle bir araya geldiği için ona teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı. 50 yıllık profesyonel spor kariyerinin 45 senesini eğitime verdiğini söyleyen hoca Ekinci ise şu ifadeleri kullandı:

“MADDİ BEKLENTİMİZ YOK”

Çocuklarımızla tüm birikimimi paylaşıyorum. Çocuklarımız bizim geleceğimiz. Bu çocuklara sahip çıkmazsak, dışarıda kötü alışkanlıklar edinebilirler. Burada spor ile milli ve manevi duyguları beraber işleyerek, evlatlarımıza yardımcı olmaya çalışıyoruz. Biz bunları aşılayabiliyorsak, o çocuk da bu topluma illa ki yardımcı olacak. Bu tarz uygulamaların ülke geneline yayılmasını istiyorum. Maddi olarak hiçbir beklentimiz yok. Bize teşekkür etsinler, dua etsinler yeter.

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı