Kur’an kursu kayıtları için başvurular başlıyor!

Diyanet İşleri Başkanlığınca bu sene düzenlenecek yaz Kur’an kurslarına müracaatlar yarın başlıyor. Müracaatlar, cami, kurs yahut “www.diyanet.gov.tr” internet adresi üstünden yapılabilecek.
Takip et
Kur’an kursu kayıtları için başvurular başlıyor!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Başkanlıktan yapılan açıklamaya göre, müracaatlar, cami, kurs yahut “www.diyanet.gov.tr” internet adresi üstünden 11 Temmuz’a kadar yapılabilecek.

Kurslara 4-22 yaş grubu arasındaki çocuk ve gençler kayıt yaptırabilecek. Buna göre, 4-9 yaş grubundaki öğrencilerin velileri, bölgesindeki en yakın Kur’an kursuna bizzat yahut web sitesi üstünden başvurabilecek. Bu gruba yalnızca yüz yüze eğitim verilecek.

10-15 yaş arasındaki öğrenci velilerinin, gene bizzat ya da web sitesi üstünden yapabileceği müracaatların sonrasında eğitimler tercihe göre yüz yüze yahut çevrim içi olacak. 16-22 yaş arası öğrencilerin müracaatları ise web sitesi üstünden alınacak, eğitimler yalnızca çevrim içi olacak.

Kur’an kurslarına, 7 yaş ve üstü engelliler için de müracaat yapılabilecek.

KUR’AN KURSLARI YURT GENELİNDE 5 TEMMUZ’DA BAŞLAYACAK

Kurslardaki öğrencilerin her gün ateşi ölçülecek, hastalık belirtisi olanlar en yakın sağlık kuruluşuna yönlendirilecek.

COVID-19 önlemleriyle yurt genelinde 5 Temmuz Pazartesi başlayacak Kur’an kursları 20 Ağustos Cuma günü sona erecek.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.