Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışma 2020 birincisi Hüseyin Akbulut kim?

Ramazan Ayı Boyunca devam eden 19 Mayıs Kadir Gecesi TRT 1 Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması finali birinciliği sonuçları belli oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla ekrana geldi. Ayrıca Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş ile TRT Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü İbrahim Eren’in katılımlarıyla gerçekleşen yarışmanın finali, 19 Mayıs Salı saat 20.30’da Kadir Gecesi’nde ekrana geldi. Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması Finali sonuçları belli oldu. Birinciliği Tokat’lı olan İstanbul Üsküdar Büyük Çamlıca Camii İmamı olarak görev yapmakta olan Hüseyin Akbulut aldı.
Takip et
Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışma 2020 birincisi Hüseyin Akbulut kim?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

TRT 1 KUR’AN-I KERİM’İ GÜZEL OKUMA YARIŞMASI FİNALİNE KİMLER KATILIYOR?

Türkiye’nin ilk ve tek olma özelliği taşıyan, TRT 1 ekranında yayınlanan Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması’nın finali ise, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla ekrana geldi.

Sosyal mesafe kurallarının uygulandığı ve seyircisiz gerçekleştirilen final programına uzaktan görüntülü ile bağlanan Cumhurbaşkanı Erdoğan yarışmacılara tebriklerini iletti.

Ayrıca Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş ile TRT Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü İbrahim Eren’in katılımlarıyla gerçekleşen yarışmanın finali, 19 Mayıs Salı saat 20.30’da Kadir Gecesi’nde ekrana geldi.

Haftanın birincileri ay finalinde yarışıyor

Her bölümde 5 yarışmacının olduğu programda gün birincileri seçiliyor. Seçilen gün birincileri hafta finalinde yarışıyor. Hafta finalinin kazananları ise Kadir Gecesi ay finalinde yarışıyor.

Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışma 2020 birincisi Hüseyin Akbulut kim?

Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması Final yarışmacıları Kimler?

Hüseyin AKBULUT (396 Puan)
Muhammed SİZCAN (393 Puan)
Eyüp Ensar KILIÇ(390 Puan)
Muhammed Yahya YILDIZHAN ( Puan)
Mustafa Tayyip YAŞAR ( Puan)
Rıfat ABLAY ( Puan)
Erkan El-KAYSI( Puan)
TRT 1 Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması Finali Kim Kazandı?

19 Mayıs TRT 1 Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması Finali sonuçları belli oldu. Birinciliği Tokat’lı İstanbul Üsküdar Büyük Çamlıca Camii İmamı olarak görev yapmakta olan Hüseyin AKBULUT TRT 1 Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışmasının finalini kazandı

Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışma 2020 birincisi Hüseyin Akbulut kim?

HÜSEYİN AKBULUT KİMDİR, NERELİDİR?

19 Mayıs TRT 1 Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması Finali sonuçları belli oldu. Birinciliği Tokat’lı olan İstanbul Üsküdar Büyük Çamlıca Camii İmamı olarak görev yapmakta olan Hüseyin AKBULUT TRT 1 Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışmasının finalini kazandı. Musikiyle de uğraşan Hüseyin AKBULUT sosyal bir kişiliğe sahiptir.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.