‘Kuraklığın Ayak Sesleri’ sergisi Trump Art Gallery’de

Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması ‘Kuraklığın Ayak Sesleri’ sergisi, Trump Art Gallery’de sanatseverlerle buluşuyor.
Takip et
‘Kuraklığın Ayak Sesleri’ sergisi Trump Art Gallery’de
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Aydın Doğan Vakfı’nın, toplumlararası uzlaşmayı, sevgiyi, dostluğu, özgürlüğü ve barışı karikatürle yayma hedefiyle düzenlediği, Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması’nın arşivinden derlenen çalışmalarla ‘Kuraklığın Ayak Sesleri’ sergisi, Trump Art Gallery’de sanatseverlerle buluşuyor.

Endonezya’dan İran’a, Brezilya’dan Belçika’ya kadar dünyanın dört bir yanından derlenen eserlerden oluşan bu özel sergi, küresel iklim değişikliği ve azalan su kaynaklarıyla birlikte gelen kuraklık ve susuzluk krizinin gelecekteki en önemli sorunlardan biri olduğunun altını çiziyor.

37 yıldır düzenlenen Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması’na bugüne dek 137 ülkeden 8.800’ü aşkın sanatçı katıldı. Pek çok farklı ülkeden yüzlerce saygın karikatüristin katıldığı yarışmanın Seçiciler Kurulu da dünyanın en önemli karikatür ustalarından oluşuyor. Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması bugün dünyada “Karikatürlerin Oscar”ı olarak biliniyor.

Kaynak: Hibya Ajans

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.