adplus-dvertising

Kur korumalı mevduat hesaplarında yeni düzenleme Resmi Gazete’de yayımlandı

Kur korumalı mevduat hesabında tüzel kişiler açısından değişiklik yapılmasına dair tebliğ, Resmi Gazete’de yayımlandı. 31 Aralık 2021 – 30 Eylül 2022 arasındaki herhangi bir tarihte döviz hesabı Türk Lirası’na çevrilebilecek.
Takip et
Kur korumalı mevduat hesaplarında yeni düzenleme Resmi Gazete’de yayımlandı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Kur korumalı mevduat hesabında tüzel kişiler açısından değişiklik yapılmasına dair tebliğ Resmi Gazete’de yayımlandı.

Kur korumalı mevduat hesabında tüzel kişiler açısından değişiklik yapıldı.

Merkez Bankası’nın (TCMB) yeni düzenlemesine göre, şirketler ve tüzel kişiler, 31 Aralık 2021 ile 30 Eylül 2022 tarihleri arasındaki herhangi bir tarihte bankalarda mevcut olan dolar, euro ve sterlin hesaplarını Türk lirasına çevirebilecek.

KKM sistemindeki değişiklikle, tüzel kişiler, 31 Aralık 2021 – 30 Eylül 2022 arasındaki herhangi bir tarihte döviz hesabı Türk Lirası’na çevrilebilecek.

Kur korumalı mevduat hesaplarında yeni düzenleme Resmi Gazete’de yayımlandı

Resmi Gazete’de yayımlanan kararda şu ifadelere yer verildi:

21/12/2021 tarihli ve 31696 mükerrer sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Türk Lirası Mevduat ve Katılma Hesaplarına Dönüşümün Desteklenmesi Hakkında Tebliğ (Sayı: 2021/14)’in 4 üncü maddesinin birinci fıkrası aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

“(1) Yurt içi yerleşik gerçek kişilerin bankalardaki, yurt içi yerleşik tüzel kişilerin ise 31/12/2021 ile 30/9/2022 tarihleri arasındaki herhangi bir tarihte bankalarda mevcut olan ABD doları, Euro ve İngiliz sterlini cinsinden döviz tevdiat hesabı ve döviz cinsinden katılım fonu hesabı bakiyeleri, hesap sahibinin talep etmesi halinde dönüşüm kuru üzerinden Türk lirasına çevrilir.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.