Kültür ve Turizm Bakanlığı Yılmaz Güney’i andı, AK Parti karıştı!

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın ölüm yıldönümünde Yılmaz Güney’i andığı Twitter paylaşımı münakaşa oluşturdu. AK Partili milletvekili Özkaya, bakanlığın paylaşımına “yanlış” yorumu yaptı, sosyal medyada da hem destek hem de tepki içeren çok sayıda mesaj yağdı.
Takip et
Kültür ve Turizm Bakanlığı Yılmaz Güney’i andı, AK Parti karıştı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Önceki gün efsane sinema sanatçısı Yılmaz Güney’in 37’nci ölüm yıldönümüydü. Kültür ve Turizm Bakanlığı resmi Twitter hesabından sanatçının fotoğrafı ile beraber, “Sinemamızın ‘Çirkin Kral’ lakaplı oyuncusu, senarist, yönetmen ve yazar Yılmaz Güney’i ölüm yıldönümünde saygıyla anıyoruz” paylaşımı yaptı. Bu paylaşım sosyal medyada münakaşaya neden oldu. AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya da Twitter üstünden Bakanlığı eleştirdi. Bu paylaşımı alıntılayan Özkaya, “Yanlış…!!!” ifadesini kullandı. Paylaşımların altına vatandaşlardan da olumlu ve olumsuz çok sayıda yorum geldi.

SAÇMALIĞIN DANİSKASI

Yusuf isimli bir hesap, “Tebrikler vekilim. Sizin gibi insanların varlığı devletin geleceği için teminattır, sağolun” diye Özkaya’ya destek verdi. Mehmet Kaplan isimli bir vatandaş da “Hah şu şekilde yanlışa yanlış. Bırakalım artık karşı mahalleye şirin gözükmeyi. Dimyata pirince giderken evdeki bulgurdan oluyoruz” şeklinde konuştu. İzzet Kurt ise “İnşallah bu yanlışı yanlış yapana da söylersiniz. Saçmalığın daniskası” değerlendirmesinde bulundu.

BUNUN NESİ YANLIŞ

Bakanlığın paylaşımını savunan Metin isimli bir hesap Özkaya’ya “Neresi yanlış?”, Barış Özmen isimli bir vatandaş da “Yanlış olan ne? sorusunu yöneltti. “Baba Eray” isimli kullanıcı da bakanlığa gelen tepkilere, “Hani herkesi kucaklıyordunuz. Bakanlık doğru olanı yapmıştır” karşılığını verdi. Turan Tekiner ise “Yılmaz Güney dünyaya mal olmuş bir sanatçıdır. Onu itibarsızlaştırmaya çalışırken esasında kendi itibarınızı kaybediyorsunuz. Yılmaz Güney ölümsüzdür” değerlendirmesini yaptı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.