adplus-dvertising

Kültür ve Turizm Bakanlığı 15 uzman yardımcısı alacak

Kültür ve Turizm Bakanlığı kültür ve turizm uzman yardımcısı kadrosuna 15 personel alımı gerçekleştirecek.
Takip et
Kültür ve Turizm Bakanlığı 15 uzman yardımcısı alacak
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Resmi Gazete’de yayımlanan ilan göre, müracaatta bulunacak adayların 35 yaşını doldurmamış olması, en az 4 senelik lisans eğitimi veren yahut bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt içindeki yahut yurt dışındaki yüksek öğretim kurumlarının hukuk, mimarlık, şehir ve bölge planlama, harita mühendisliği, jeodezi ve fotogrametri mühendisliği, jeodezi ve haritacılık mühendisliği yahut geomatik mühendisliği bölümlerinin birinden mezun olması, ÖSYM tarafından 2020 ve 2021 senesinde yapılan KPSS’nin alakalı puan türünden en az 70 alması gerekiyor.

Müracaatlar elektronik ortamda 17-24 Ocak tarihleri arasında alınacak. Adaylar müracaatlarını e-Devlet aracılığıyla Kültür ve Turizm Bakanlığının kariyer kapısı kamu işe alım sayfasından yahut “https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr” adresi üstünden gerçekleştirebilecek.

Sınav sözlü olmak üzere tek aşamalı olarak Ankara’da yapılacak. Sözlü sınava girmeye hak kazanan adaylar ilandan söylenen konu başlıkları yönünden ayrı ayrı puan verilmek suretiyle değerlendirilecek.

Sözlü sınavda başarılı sayılmak için kurul mensuplarının 100 tam puan üstünden verdikleri puanların aritmetik ortalamasının en az 70 olması gerekiyor. Başarı puanı en yüksek olan adaydan başlanmak suretiyle ilanda söylenen kadro sayısı kadar esas ve yedek aday tespit edilecek.

Sınav tarihi, saati ve yeri müracaat işlemlerinin tamamlanmasının sonrasında “www.ktb.gov.tr” adresinden ilan edilecek.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.