Kullandığı Oyun Fotoğrafını Paylaşanlar Dikkat!

İstanbul halkı, Yıldırım ve İmamoğlu arasında tercihini yapmak üzere sandık başına giderken, birçok kişi sosyal medya hesabından paylaştığı oyun görselini paylaşıyor.

Tüm Türkiye İstanbul’da son yılların en çekişmeli seçimlerine tanıklık ediyor. AK Parti ve CHP adayı arasında geçecek seçim yarışında bazı vatandaşlar, sosyal medyadan kullandıkları oyun görselini paylaşıyor. Ancak daha önceki seçimlerde olduğu gibi bu seçimde de oyunun fotoğrafını paylaşanları cezai işlem bekliyor.

HAKKINIZDA YASAL İŞLEM BAŞLATILABİLİR

Herkesin bildiği üzere kabine cep telefonu ile girmek yasak. Bu kuralı ihlal eden ve kabine cep telefonu ile giren bazı vatandaşlar, oy pusulasının fotoğrafını çekerek sosyal medya hesabından paylaşıyor. Doğal olarak bu da “Fotoğraf paylaşmanın cezai bir ehliyeti var mı?” sorusunu akıllara getirdi. Daha önceki seçimlerde oy pusulasının fotoğrafını paylaşanlar hakkında yasal işlem başlatılmıştı. Hukukçular, bu seçimde de bu kuralı ihlal edenler hakkında yasal işlem başlatılacağını belirtti.

PEKİ CEZASI NE KADAR?

Oy verme kabinine görüntü kaydedici cihazlarla girmek yasak. Bu kuralı ihlal edenleri 500 liraya kadar idari para cezası, 1 yıl ile 5 yıl arasında hapis cezasıyla karşı karşıya kalabilir. Uzmanlar, bu konuda ilerleyen süreçte sıkıntı yaşamamaları için vatandaşları uyarıyor. Daha önceki seçimlerde Sedat Peker gibi isimler de kullandığı oyun fotoğrafını paylaşmıştı.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı