Kullanıcılarına para kazandıran TikTok’a rakip ygulama: Zynn

TikTok geliştiricilerinin en büyük rakibi olan Kuaishou, TikTok'un neredeyse birebir kopyası olan bir mobil uygulama geliştirdi. Bu mobil uygulama, üyelerine reklam izleme imkanı sunarken izlenen reklamlar karşılığında da para veriyor. Uygulamayı kullanarak saatte 1.25 dolara kadar kazanılabiliyor.

Başlıkta da aktarmış olduğumuz gibi para kazanmanızı sağlayacak olan uygulamanın ismi “Zynn”. Bu uygulamayı basit bir tabirle açıklamak gerekirse, son zamanların en popüler sosyal medya platformlarından bir tanesi olmayı başaran TikTok’un kopyası olduğunu söyleyebiliriz.


Zaten Zynn’i indirdikten sonra bu vaziyeti fazlasıyla hissediyorsunuz. Fakat bu uygulamanın çalışma prensibi biraz farklı. Uygulamada yapabildiğiniz tek şey sizlere sunulan reklamları izlemek ve bunun karşılığında para kazanmak.

İzlediğiniz her reklam, size para olarak geri dönüyor

Az önce de bahsettiğimiz gibi Zynn, görünüş itibarıyla TikTok’un birebir aynısı olan bir reklam izleme uygulaması. Uygulamayı indirip sizlere sunulan reklamları izledikçe, uygulama sizlere belirli puanlar veriyor. Verilen puanlar, istenildiği takdirde alışveriş çeklerine çevriliyor istenilirse de PayPal aracılığıyla nakit para haline dönüştürülüyor. Böylece evinizde oturup reklam izlerken para kazanma olanağı yakalamış oluyorsunuz.

TikTok’un logosunu pek çoğumuz biliyoruz. Bu logoda t ve d harflerinin birleşimini görebiliyoruz. Bunun sebebi TikTok’un geliştiricisinin Çinli “Douyin” olması. Bu firmanın en büyük rakibi ise “Kuaishou” adlı bir geliştirici firma ve Zynn de bu firma tarafından geliştirildi. İki firmanın geçmiş senelerdeki rekabeti ise son olarak bu TikTok kopyası reklam izleme uygulamasını karşımıza çıkardı.


Kim, neden durduk yere para versin?

Kısa bir müddet içerisinde patlayan uygulamalar, her zaman için tedirginlik oluşturur. Hele bir de işin için para kazanmak söz konusuysa. Zynn, uygulamasında gösterdiği reklamlar için o reklamlara ait firmalardan para alıyor. Böylelikle ortaya “win to win” olarak nitelendirebileceğimiz bir vaziyet çıkıyor. Çünkü netice olarak hem reklam veren hem reklamı gösteren hem de reklamı izleyen kesim para kazanıyor.

Saatte 1.25 dolarlık kazanca ek olarak bonuslar

Zynn tarafından yapılan açıklamalara göre kullanıcılar, bu uygulamada reklam izledikleri saat başına 1.25 dolara kadar kazanç sağlayabiliyorlar. Fakat uygulamadaki kazancınız bu kadarla sınırlı değil. Geliştiriciler, rastgele seçilen bazı kullanıcıların ekstra ödüller kazanabileceğini belirtiyor. Öte yandan arkadaş davetleriniz esnasında da ciddi paralar kazanabiliyorsunuz. Örneğin 5 arkadaşınızı uygulamaya getirirseniz 110 dolar kazanma şansı yakalıyorsunuz.

Zynn, yayınlanmasının sonrasında en popüler uygulamalar arasındaki yerini aldı. Hatta bu uygulama, anlık popülarite sıralamalarında TikTok’un bile üstüne çıkmış vaziyette. Fakat bu popülaritenin ne zamana kadar süreceği belli değil. Üstelik Zynn’in TikTok’tan birebir kopyalanmış oluşu, TikTok’un zaman zaman gündeme geldiği güvenlik problemlerine sahip olabileceğini ortaya koyuyor.

Eğer sizler de bütün bu soru işaretlerine karşın Zynn’e bir şans verip bu uygulamadan para kazanmaya çalışmak isterseniz, uygulamayı App Store ya da Google Play Store aracılığıyla indirebilirsiniz. Uygulamanın Google Play Store sayfasına erişmek için burada, App Store sayfasına erişmek için de burada bulunan bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Haber Etiketleri

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı