adplus-dvertising

Kuleba: ‘Ukrayna, Afrika’ya gıda ihracatını yeniden başlatmak için her şeyi yapıyor’

Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmitriy Kuleba, Liberya Dışişleri Bakanı Dee-Maxwell Saah Kemayah ile görüştüğünü söyleyerek, “Ukrayna, Afrika’ya gıda ihracatını tekrardan başlatmak için her şeyi yapıyor” şeklinde konuştu.
Takip et
Kuleba: ‘Ukrayna, Afrika’ya gıda ihracatını yeniden başlatmak için her şeyi yapıyor’
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Rusya- Ukrayna savaşı devam ederken, Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmitriy Kuleba Liberyalı mevkidaşı Dee-Maxwell Saah Kemayah ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Bakan Kuleba sosyal medya hesabından görüşmeye dair yaptığı açıklamada, “Liberyalı mevkidaşım Dee Maxwell Kemayah ile konuştum. Liberya’nın BM içindeki desteği için minnettarız. Ukrayna, Afrika’ya gıda ihracatını temin etmek için elinden geleni yapıyor fakat Rusya, Ukrayna limanlarına yönelik kanun dışı ablukaya son vermeli ve küresel gıda güvenliğini baltalamayı bırakmalı” şeklinde konuştu.

AB Komisyonu Ulaştırmadan Sorumlu Mensubu Adina Valean ise Ukrayna’nın tarım ürünlerini ihraç etmesine yardımcı olmak için geçtiğimiz Perşembe günü Brüksel’de bir eylem planı sunmasının sonrasında, Ukrayna’nın 20 milyon ton tahılı 3 aydan kısa bir müddet içinde ihraç etmesi gerektiğini açıklamıştı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.